Dodano: 06 października 2022r.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hurtowni fotowoltaicznej?

Prawidłowo dobrana hurtownia fotowoltaiczna pozwala nabyć rozwiązania najwyższej jakości w przystępnych cenach, adekwatnych do klasy oferowanych produktów. Wykwalifikowany podmiot, dbający o klientów dostarcza nie tylko kompletne zestawy PV, ale także poszczególne elementy - w zależności od indywidualnych preferencji interesantów. Asortyment wybranego przedsiębiorstwa powinien bazować głównie na panelach fotowoltaicznych, ale dodatkowo uwzględniać inwertery, konstrukcje montażowe, a także skrzynki i akcesoria. W dzisiejszym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze hurtowni fotowoltaicznej. Miłej lektury!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hurtowni fotowoltaicznej?

 

Jak wybrać sklep fotowoltaiczny? - 5 elementów, na które powinieneś zwrócić uwagę!

Wybierając sklep z fotowoltaiką, należy dokładnie zweryfikować aspekty tj.:

  • poziom obsługi klienta,
  • kompleksowość oferty,
  • doświadczenie hurtowni.

Istotnym elementem jest również liczba światowych producentów w ofercie, zasady dot. logistyki oraz referencje.

Jak wybrać sklep fotowoltaiczny?

1. Poziom obsługi klienta

Hurtownia fotowoltaiczna na swojej stronie internetowej powinna dokładnie opisać podejście do obsługi klientów. Renomowane przedsiębiorstwa udzielają wsparcia gwarancyjnego, przeprowadzają szkolenia produktowe oraz liczne webinary poszerzające „horyzonty” kupujących. Rzetelne firmy oferują również wsparcie i doradztwo techniczne - zarówno mailowo, jak i telefonicznie (w zależności od preferencji klientów).

2. Kompleksowość oferty

Oferta to jedno z najważniejszych kryteriów, jakie warto wziąć na „świecznik” podczas selekcji sklepów internetowych z panelami PV. W tym przypadku liczy się kompleksowość - nie tylko liczba produktów, ale także liczba producentów. Przedsiębiorstwa, które współpracują z minimum 10 producentami, są godne zaufania.

3. Doświadczenie hurtowni i certyfikaty

Ceniona hurtownia fotowoltaiczna powinna mieć przynajmniej 5 lat doświadczenia i dysponować jednym z najważniejszych certyfikatów, jakim jest Rzetelna Firma. Dobrze, jeśli dany podmiot dodatkowo będzie współpracował z konkretną grupą ubezpieczeniowo-finansową.

4. Logistyka

Kluczowa jest kompleksowa logistyka dostaw, w skład której wchodzą m.in. szybkie wysyłki. Dzięki temu otrzymasz swoje zamówienie w krótkim czasie po zaksięgowaniu płatności. Biorąc pod uwagę aktualne standardy - firmy bardzo często zwlekają z wysyłką, dlatego znalezienie podmiotu dobrze zorganizowanego logistycznie to nie lada wyzwanie.

5. Referencje

Kilkaset referencji na przestrzeni minimum 5 lat to absolutny must-have charakteryzujący rzetelny i godny zaufania sklep z fotowoltaiką. Opinie warto sprawdzić nie tylko w Google, ale także na Facebookowym Fanpage'u oraz branżowych forach.

Rzetelna hurtownia fotowoltaiczna - jak ją rozpoznać?

O rzetelnej hurtowni fotowoltaicznej dużo mówi strona internetowa. Przedsiębiorstwa, które dbają o klientów, oferują bezproblemowy kontakt mailowy, jak i telefoniczny, mają wiele lat doświadczenia, współpracują z renomowanymi producentami, a także gwarantują sprawną oraz kompleksową logistykę dostaw.

To nie wszystko, bowiem odwiedzając serwis www wybranego przedsiębiorstwa, powinniśmy natrafić na zakładkę pt.: „Blog”. Dzięki temu mamy pewność, że dana firma dba o klientów - regularnie dostarczając wartościowe wpisy edukacyjne, poszerzające ich wiedzę w danej tematyce. Popularne są wpisy typu: „Co zrobić w przypadku awarii fotowoltaiki?” lub „Co się bardziej opłaca - pompa ciepła czy gaz?”.

Podsumowanie

Decydując się na konkretną hurtownię fotowoltaiczną, sprawdź, czy dany podmiot oferuje większe ilości produktów. Zapytaj również, w jakim czasie są w stanie realizować hurtowe zamówienia. Co do producentów - warto, żeby przedsiębiorstwo, które wybrałeś, współpracowało z największymi markami na rynku oferującymi najwyższą jakość oraz konkurencyjne ceny.

Dziękujemy za czas poświęcony na przeczytanie dzisiejszego wpisu. W przygotowaniu artykułu pomogła hurtownia fotowoltaiczna Sunprofi.pl.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hurtowni fotowoltaicznej?

FAQ - najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi w tematyce wyboru rzetelnej hurtowni fotowoltaicznej?

#1 Czym powinna charakteryzować się rzetelna hurtownia fotowoltaiczna?

Rzetelna hurtownia PV powinna charakteryzować się przede wszystkim profesjonalnym podejściem do klientów i sprawną komunikacją ze wszystkimi interesantami. Ważna jest również kompleksowość oferty, doświadczenie hurtowni i certyfikaty, sprawna logistyka dostaw oraz referencje od klientów.

#2 Czy hurtownia fotowoltaiczna jest tym samym co sklep fotowoltaiczny?

Większość hurtowni fotowoltaicznych posiada swój sklep internetowy, dlatego można uznać, że oba te pojęcia doskonale się uzupełniają.

#3 Jakie certyfikaty powinna mieć hurtownia fotowoltaiczna?

Hurtownia z fotowoltaiką powinna mieć aktywny certyfikat pt.: „Rzetelna Firma”. Oznacza to, że obsługa klienta, ceny, jakość oferowanych rozwiązań oraz logistyka są na najwyższym, możliwym poziomie. Dobrze, jeśli dodatkowo dany podmiot współpracuje z rzetelną grupą ubezpieczeniowo-finansową. Informacje te można zweryfikować po wejściu na stronę internetową wybranej hurtowni.

 

Źródło: artykuł partnera