Dodano: 18 października 2017r.

Latające motocykle. Nowy gadżet policji w Dubaju

Dubaj od lat przyciąga uwagę całego świata, jako miasto przyszłości, gdzie testowane i wdrażane są najnowsze rozwiązania technologiczne. Kilka dni temu tamtejsza policja pochwaliła się kolejnym gadżetem. To hoverbike, czyli latający motocykl.

Latający motocykl Hoverbike

 

Dubaj słynie z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, a jego władze lubią zwracać na siebie uwagę. Na środku pustyni w krótkim czasie szejkowie wybudowali prawdziwe miasto przyszłości. Dzięki petrodolarom w Dubaju stworzono pierwszy budynek w technologii druku 3D, tamtejsi strażacy mają plecaki odrzutowe i testowane są latające, autonomiczne taksówki. Osobnym tematem jest dubajska policja, która testuje system przewidywania przestępstw czy wprowadza do służby roboty. Teraz tamtejsi stróże prawa dostali nowy sprzęt: hoverbike.

Latający gadżet dla dubajskiej policji stworzyła rosyjska firma Hoversurf. Maszyna o nazwie Skorpion może unieść się wraz z kierowcą na wysokość kilku metrów. Osiąga prędkość do 70 kilometrów na godzinę i zasilany jest silnikami elektrycznymi, które pozwalają na niemal pół godziny lotu. Maksymalny udźwig hoverbike’a to 300 kilogramów.

Jak poinformował na Facebooku szef firmy Aleksander Atamanow, Hoversurf podpisała porozumienie z policją w Dubaju i została zaproszona do otwarcia zakładu produkcyjnego w rejonie miasta.

Poniżej krótkie nagranie prezentujące możliwości latającego „radiowozu”. Maszyna przypomina nieco latające maszyny z pierwszych filmów z serii Gwiezdnych Wojen. Zobaczcie sami!
 

 Źródło: CNN, fot. Alexander Atamanov/Facebook