Dodano: 27 sierpień 2018r.

Kałasznikow zaprezentował elektryczny samochód. Ma być konkurencją dla Tesli

Rosyjski producent broni Kałasznikow zaprezentował swój nowy samochód elektryczny. Według przedstawicieli firmy, ma on skutecznie rywalizować o klientów z Teslą Elona Muska.

 

Firma Kałasznikow, znana bardziej z produkcji karabinu AK-47 niż samochodów, tym bardziej elektrycznych, zaprezentowała w ubiegłym tygodniu koncepcyjny modle pojazdu elektrycznego CV-1.

Samochód Kałasznikowa zainspirowany jest starymi modelami pojazdów Iż-21 252 z lat 70. Samochód wyposażono w baterię o mocy 220 kilowatów. Według producentów, samochód może pokonać 359 kilometrów na jednym ładowaniu baterii, a 100 kilometrów na godzinę osiąga w ciągu 6 sekund.

 

Jak poinformował koncern, „firma opracowała najnowocześniejsze elementy elektrycznego supersamochodu, wraz z systemem napędowym”. Baterie Kałasznikowa mają moc 90 kilowatów na godzinę. Model jest w fazie opracowywania i jego cena nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości.

„Technologia ta pozwoli nam stanąć do rywalizacji ze światowymi producentami samochodów elektrycznych, takimi jak Tesla i być dla nich konkurencją” – czytamy w oświadczeniu koncernu, które zostało publikowane na ich stronie internetowej.

Kałasznikow od dawna poszerza gamę oferowanych przez siebie produktów. Marka ostatnio wypuściła własną linię odzieży. W jej asortymencie można znaleźć produkty od parasoli po pokrowce na telefon komórkowy.

Na targach Army 2018 w Moskwie, gdzie pokazano CV-1, firma zaprezentowała także elektryczny motocykl oraz quad z oddzielnymi silnikami elektrycznymi na przedni i tylne koła.

 

Źródło: The Guardian, Kalashnikov, Fot. Kalashnikov Media