Dodano: 17 sierpień 2017r.

Inteligentny kosz na odpady, który posegreguje je za ciebie

Poznańska firma World of Bin-e opracowała automat do segregacji śmieci. Kosz Bin-e rozpoznaje wrzucane do niego odpady, zmniejsza ich objętość oraz je odpowiednio segreguje.

Automat do segregacji śmieci Bin-e

 

Rozwiązanie firmy World od Bin-e zostało zaprezentowane na wiedeńskim festiwalu Pioneers'17, gdzie spotkało się ze sporym zainteresowaniem. Przy okazji twórcy mieli szanse przetestować urządzenie w rzeczywistych warunkach. „Lepsza segregacja z koszem Bin-e oznacza lepszy recykling, a lepszy recykling oznacza lepszy i bardziej ekologiczny świat” – można przeczytać na stronie firmy.

Inteligentny kosz na odpady skierowany jest do użytku domowego i docelowo ma mieć wielość kuchenki czy zmywarki do naczyń. Ale poza zastosowaniami domowymi szansą dla firmy mogą być biurowce oraz miejsca publiczne – dworce czy galerie handlowe, gdzie o segregowanie odpadów najtrudniej.

To ciekawe rozwiązanie do gospodarki odpadami może przypaść do gustu wielu osobom i odciążyć je od kwestii codziennej segregacji śmieci. Nie trzeba się zastanawiać, co i jak segregować. Wystarczy wrzucić odpady do Bin-e, a kosz zrobi to za ciebie. Kosz poinformuje także, jeżeli trzeba go będzie opróżnić.

Do kosza można wrzucić wszystkie rodzaje odpadów o rozmiarach 35x35 centymetrów. Automat jednak nie przyjmuje elektroniki oraz odpadów niebezpiecznych. Za segregację odpowiada mechanizm oparty o przetwarzanie obrazu oraz zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego.


  


Źródło: World od Bin-e, Crazy Nauka, fot. World od Bin-e