Dodano: 03 marzec 2017r.

Hoversurf -  latający motocykl

Firma Hoversurf zaprezentowała latający motocykl, który jest zdolny przewozić jedną osobę. Scorpion-3 jest prosty w obsłudze i może nim kierować niemal każdy.

Latający motocykl


Można zaryzykować tezę, że powoli wchodzimy w erę osobistych maszyn latających. Ciekawy projekt latającego pojazdu na tyle małego, by zmieścił się w garażu zaprezentowała ostatnio firma Jetpack Aviation. Jeszcze dalej poszli szejkowie z Dubaju, którzy ogłosili niedawno światu, że w lipcu pojawią się w ich mieście latające taksówki. Teraz firma Hoversurf zaprezentowała coś dla miłośników dwóch kółek – Latający motocykl Scorpion-3.

Hoversurf to rosyjska firma zajmująca się tworzeniem dronów. Zaprezentowała ostatnio futurystyczny, czterośmigłowy pojazd. Scorpion-3 może pomieścić na pokładzie osobę ważącą do 150 kilogramów. Pojazd nie jest sterowany automatycznie, jak ma to miejsce w przypadku projektów od Jetpack Aviation oraz latających taksówek i wymaga pilota-kierowcy.

Maszyna przypomina nieco przerośniętego drona, tyle że z miejscem dla kierującego. Dla bezpieczeństwa Scorpion-3 ma zainstalowane specjalne systemy bezpieczeństwa, które ograniczają prędkość pułap lotu. Wszystko po to, by zapobiec wypadkom. Szefowie firmy zapewniają, że latający motocykl jest prosty w sterowaniu i nie wymaga od kierującego nim specjalnych umiejętności ani uprawnień pilota.

Scorpion-3 może wznieść się na wysokość trzech metrów. Zasilany jest silnikami elektrycznymi, które pozwalają na niemal pół godziny lotu. Prędkość maksymalna latającego motocykla to ponad 70 kilometrów na godzinę.

Poniżej krótki pokaz możliwości Scorpiona-3.

 


 
Źródło: livescience.com