Dodano: 27 sierpień 2021r.

Czym są ultrabooki i dlaczego są tak popularne?

Rynek sprzętów elektronicznych jest ściśle związany z różnorodnym zapotrzebowaniem konsumentów na dany rodzaj narzędzi. Dzięki temu producenci codziennie pracują nad najlepszymi urządzeniami, które będą chętniej wybierane przez konsumentów. Jednym z takich narzędzi są właśnie ultrabooki. Ultrabooki to przenośne laptopy, które cechuje wyjątkowo poręczna forma. Są lekkie i łatwe w transporcie, dzięki czemu wiele osób często korzysta z nich w podróży, w pracy czy w szkole. Poniżej przybliżymy ich specyfikę oraz podpowiemy, jak wybrać najlepsze ultrabooki na rynku.

Czym są ultrabooki i dlaczego są tak popularne?

 

1.Dla kogo najlepiej sprawdzą się ultrabooki?                                                                                                        

2.Ultrabook jako laptop gamingowy                                                                                                                        

3.Na co zwrócić uwagę przy wyborze ultrabooków?

4. Dlaczego warto korzystać z ultrabooków?

Dla kogo najlepiej sprawdzą się ultrabooki?

Ultrabooki podobnie jak każde inne urządzenia są przeznaczone dla wszystkich konsumentów. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak u osób, które na co dzień prowadzą aktywny tryb życia. Urządzenia te są stosunkowo lekkie i wytrzymałe, dlatego doskonale spełnią swoje zadanie przy całym dniu podróżowania, w pracy czy podczas zajęć studenckich. Producenci stworzyli serie ultrabooków dedykowanych dla konkretnych odbiorców, dlatego warto zorientować się, czym różnią się one między sobą pod względem parametrów. Bardzo często wykorzystuje się je jako laptopy gamingowe.

Ultrabook jako laptop gamingowy

Dla osób, które chcą połączyć sprawny laptop gamingowy z lekką oprawą i optymalnym designem powstały specjalne ultrabooki gamingowe. Urządzenia te mają nie tylko dużą rozdzielczość ekranu, ale także specjalne dodatki dla tych, którzy lubią grać nocą - podświetlana klawiaturaLaptopy gamingowe wyposażone są zwykle w bardzo dobrej jakości podzespoły, jak na przykład procesor intel core i5 10300h czy wydajna karta graficzna, dobry dysk twardy, czy napęd optyczny, który jest już chyba normą. Wybór laptopa gamingowego powinien być podyktowany dobrymi parametrami, a model karty graficznej to tylko przykład.

Świetnym przykładem takiego urządzenia jest laptop do gier Intel Core i5 10300 h, który oparty jest o system operacyjny Windows 10 Home. Grafika nvidia geforce gtx 1650 pozwala na włączanie gier, które zawierają szczegółowe elementy charakterystyczne dla oprawy graficznej całej gry. Laptop gamingowy charakteryzuje także wytrzymała karta graficzna, a za sprawną pracę urządzenia odpowiedzialny jest dedykowany procesor Intel Core i5.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ultrabooków?

Wybór idealnego ultrabooka powinien być dobrze przemyślany. Znalezienie docelowego produktu będzie znacznie łatwiejsze po wcześniejszym porównaniu najważniejszych parametrów. Takie przygotowanie pozwoli na sprawniejsze dotarcie do urządzenia, które spełnia wszelkie potrzeby użytkownika.

Procesor i RAM

Procesory są odpowiedzialne za poziom wydajności sprzętu. Wybierając odpowiedniego ultrabooka należy kierować się tym, aby docelowy procesor był jak najlepszej jakości. Procesory z dwoma lub czterema rdzeniami będą wydajne, a to przełoży się na dłuższy czas działania sprzętu.

Pamięć RAM to element, który decyduje o tym, jak płynnie działa urządzenie. Najmniejsze na rynku wartości tego parametru wynoszą 4 GB, ale warto wybierać produkty, które mają ten element na możliwie najwyższym poziomie. Im wyższa będzie ta wartość tym ultrabook lepiej poradzi sobie z pracą przy wielu aplikacjach czy stronach jednocześnie.

Wymiary i ekran

Ultrabooki zostały stworzone tak, aby można było je szybko zapakować i przetransportować. Służą jako wygodne laptopy przenośne, dlatego ich wymiary są stosunkowo uniwersalne. Najpopularniejsze na rynku modele mają zazwyczaj od 10 do 14 cali. Waga tych urządzeń również została zredukowana, dlatego nie przekracza ona dwóch kilogramów.

Pamięć wewnętrzna

Pamięć wewnętrzna to parametr, który nie przekłada się na jakość ultrabooków. To wartość, która informuje konsumentów o tym, jak wiele treści można zapisać na urządzeniu. Nie należy sugerować się konkretnymi informacjami na ten temat, ponieważ zależnie od potrzeb każdy może dokupić dodatkowy dysk, który z pewnością pomieści wszystkie dane. Popularna wartość przy uniwersalnych ultrabookach to 256 GB, ale można znaleźć także modele laptopów z większą pojemnością.

Czas działania baterii

Głównym założeniem przy tworzeniu ultrabooków było stworzenie laptopa, który sprawdzi się w warunkach w podróży. Oznacza to, że sprzęt taki powinien dobrze funkcjonować przez wiele godzin bez dostępu do zasilania z zewnątrz. Ultrabooki dostępne na rynku znakomicie spełniają to zadanie. Można znaleźć sprzęty funkcjonujące od 10 do 14 godzin bez potrzeby dodatkowego ładowania.

Inne funkcje

Ultrabooki mogą być wyposażone w różnorodne funkcje dodatkowe. Jedną z nich jest ekran dotykowy, który zależnie od przeznaczenia sprzętu może odgrywać kluczową rolę w usprawnianiu pracy. Warto zapytać sprzedawcę o to, jakie rodzaje ustawień posiadają konkretne modele ultrabooków. Być może mają one dodatkowe funkcje, których jeszcze nie znamy, a które z pewnością nam się spodobają.

Dlaczego warto korzystać z ultrabooków?

Zalety korzystani z ultrabooków można podsumować w kilku punktach:

  • Ich wartość niewiele różni się od wartości zwykłych laptopów,
  • Są lekkie i wyjątkowo mobilne, dlatego można z powodzeniem korzystać z nich w każdych warunkach,
  • Mają dodatkowe wzmocnienia chroniące ich elementy podczas korzystania w podróży,
  • Wygodne w przechowywaniu i transporcie.

Wymienione cechy sprawiają, że ultrabooki cieszą się dużym zainteresowaniem wśród konsumentów. Jednym ze źródeł, gdzie można znaleźć ultrabooki wysokiej jakości jest firma Neonet. Wygodne poszukiwanie odpowiedniego sprzętu umożliwia sklep internetowy pod adresem: https://www.neonet.pl/laptopy/gamingowe.html, gdzie można wyszukać wszelkie informacje na temat produktu. 

 

 

Źródło: artykuł partnera