Dodano: 28 lipiec 2022r.

Czy szkolenia z UX zdalne są w stanie przygotować do zawodu?

Budowanie pozytywnego doświadczenia użytkownika w celu poprawienia wskaźnika konwersji sprzedaży to jeden z najważniejszych celów pojawiających się przy prowadzeniu biznesu online. W jaki sposób zdobyć wiedzę o UX, żeby prawidłowo przeprowadzić wszystkie procedury? Największy potencjał niosą zdalne szkolenia dopasowane do grafiku, czy stylu życia kursanta. Czego można się dowiedzieć przez zdalne szkolenia o UX i czy to wystarczające źródło wiedzy przygotowujące do wykonywania zawodu projektanta? Poniżej kilka słów wyjaśnienia.

Czy szkolenia z UX zdalne są w stanie przygotować do zawodu?

 

O co chodzi w pracy projektanta?

Poznanie podstaw UX nie stanowi wielkiego wyzwania, ale schody zaczynają się przy wdrażaniu odpowiednich procedur, przy prowadzeniu badań grupy docelowej, a także przy wdrażaniu konkretnych rozwiązań. A do tego przydaje się możliwie najwięcej opanowanych przykładów z realnie zrealizowanych projektów komercyjnych. Zdalne szkolenia często udostępniają bazy praktycznych przykładów z pogłębioną analizą i komentarzami. Dzięki temu początkujący projektant może zobaczyć, w jaki sposób wygląda praca i jakie czynności należy podjąć od początku do końca. Wiele pracy trzeba włożyć w poznanie odbiorcy, w profilowanie, w charakterystykę grupy docelowej, w analizę ruchu i tego, co użytkownik w ogóle robi na stronie. Projektanci witryn komercyjnych często błędnie zakładają zachowania odbiorców. Bez testowania niezwykle trudno wprowadzić efektywne zmiany, czy doprowadzić do wzrostu konwersji w wybranych polach.

Dlaczego warto bazować na sprawdzonych modelach użyteczności?

Klient, który ma problemy w poruszaniu się po sklepie internetowym po prostu szybko straci zainteresowanie i przejdzie do konkurencji. Zdalne szkolenia uczą również monitorowania konkurencji i bazowania na sprawdzonych modelach użyteczności. Niektóre grupy docelowe wyróżniają się konkretnymi oczekiwaniami, a nawet niezmiennymi przyzwyczajeniami psychologicznymi. Nawet w sieci dużą rolę odgrywa pierwsze wrażenie, czytelność witryny, pewien stopień minimalizmu, potencjał wyszukiwania i bogactwo oferty. Coraz więcej sklepów internetowych zatrudnia projektantów UX w celu wyeliminowania typowych błędów z szablonu, układu menu i wyszukiwania.

Czego można się nauczyć na zdalnych szkoleniach?

  • Umiejętność tworzenia profili użytkowników, a tym samym podstawy analizy grupy docelowej i potencjalnych zachowań użytkowników poruszających się po stronie internetowej,
  • Opanowanie narzędzi, chociażby Figma,
  • Zalety testowania serwisów sprzedażowych i mapowanie ruchu,
  • Optymalizacja systemów nawigacji oraz wyszukiwania,
  • Prawidłowa konstrukcja strony internetowej z uwzględnieniem analizy konkurencji.

Dlaczego warto zdobyć wiedzę o UX przez zdalne szkolenia?

A to zaledwie początek umiejętności, które przekazują zdalne szkolenia. Projektanci UX współpracują też z działami marketingu, grafikami, programistami. Bardzo często wywodzą się z tych zawodów i po prostu pogłębiają wiedzę przez atrakcyjne kursy dostępne online. Projektowanie UX odgrywa ogromną rolę w maksymalizacji wskaźnika konwersji sprzedaży. Sprawdza się dosłownie przy każdym projekcie komercyjnym w sieci, w sektorze e – commerce, dlatego warto rozpatrzyć poprawienie kwalifikacji.

Więcej informacji znajdziesz na https://uxupgrade.pl/szkolenia

 

Źródło: artykuł partnera