Dodano: 16 marca 2022r.

Czy dobra fotowoltaika musi być droga?

Nowoczesne rozwiązania, jak chociażby inteligentne falowniki SMA, cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Przechadzając się ulicami, z pewnością zauważymy, że z każdym rokiem, liczba montowanych paneli słonecznych zwiększa się. Wielu przedsiębiorców wie bowiem doskonale, jak istotnym tematem stała się dziś ekologia. Produkcja żywności, chemii czy produktów z tworzyw sztucznych sprzyja zwiększonej emisji gazów cieplarnianych, odpowiedzialnych za radykalne zmiany klimatyczne.

Czy dobra fotowoltaika musi być droga?

 

Opinia publiczna zwraca zaś uwagę na to, czy firma zamierza przeciwdziałać tej sytuacji. Instalacje fotowoltaiczne to także znakomity stosunek ceny do efektywności – stają się one bowiem coraz przystępniejsze dla mniejszych firm, przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności paneli. W niniejszym artykule wyjaśnimy, dlaczego nie warto zrażać się do energii słonecznej, myśląc, że jest to rozwiązanie zbyt kosztowne.

Cena instalacji fotowoltaicznej

Myśląc o fotowoltaice, wiele osób przytacza zarówno ogromne korzyści, płynące z jej implementacji, jak i koszty związane z taką inwestycją. Jest to spowodowane przede wszystkim przyzwyczajeniem do cen, z którymi mogliśmy zetknąć się jeszcze w 2010 roku. Rosnąca popularność fotowoltaiki sprawiła jednak, że do 2020 roku ceny instalacji zaczęły znacząco maleć, nierzadko nawet o 80 procent. W efekcie z zielonej energii korzystać mogą też obecnie mniejsze firmy, chcące uniknąć naruszania ograniczonego budżetu przez rosnące ceny prądu. Nowoczesne urządzenia, jak chociażby magazyny energii LG Chem, pozwalają nam jednocześnie na skuteczne wykorzystanie nadmiaru wyprodukowanego prądu, bez konieczności ponownego jej poboru od dostawcy.

Wieloletnia eksploatacja

Bezawaryjność i wytrzymałość wszystkich komponentów instalacji fotowoltaicznej to niewątpliwy atut technologii oferowanych przez renomowanych producentów. Sprzęty pokroju falowników SolarEdge są bowiem objęte gwarancją pokrywającą okres nawet 25 lat. Oczywiście, nie powinniśmy myśleć tu, że zaraz po upływie okresu gwarancyjnego, instalacja zacznie się psuć. Dla przykładu, uznana marka Trina nierzadko wystawia krótszą gwarancję, sięgającą 10 lat. Prawidłowa eksploatacja fotowoltaiki sprawi tu jednak, że zakupione sprzęty będą w stanie służyć nam dekadami. Renomowani dystrybutorzy, jak chociażby wieloletnia, polska firma BayWa r.e., oferują nam przy tym niezwykle trwałe, odpowiednio zaprojektowane systemy fotowoltaiczne. Wysokiej klasy konstrukcja odznacza się bowiem znakomitą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne, zaś nowoczesne falowniki zapobiegną nadmiernej utracie energii wskutek zacienienia.

Współpraca z doświadczonym partnerem

Planując zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na terenie naszej firmy, powinniśmy postawić na usługi sprawdzonego dostawcy komponentów solarnych. Za idealny przykład może nam tu posłużyć wspomniana wcześniej firma BayWa r.e., oferująca szczegółowe karty katalogowe LG, profesjonalne szkolenia oraz fachowe doradztwo. Stawiając na usługi doświadczonego integratora, możemy dodatkowo liczyć na profesjonalny serwis oraz możliwość zaprojektowania niezawodnej instalacji, która spełni wszystkie wymogi energetyczne zakładu.

 

Źródło: artykuł partnera