Dodano: 18 września 2018r.

Czy algorytmy przejęły kontrolę nad naszym życiem? "TechSpo'18: władza algorytmów?" rusza już w czwartek

Czy algorytmy przejmują władzę nad życiem codziennym? Jak wpływa to na życie przeciętnego człowieka? Kiedy straciliśmy kontrolę nad własnymi działaniami? To tylko niektóre z pytań, na jakie odpowiedzi będą poszukiwać uczestnicy II Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji TechSpo'18: Władza algorytmów?, która odbywać się będzie 20 i 21 września na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Czy algorytmy przejęły kontrolę nad naszym życiem? "TechSpo'18: władza algorytmów?" rusza już w czwartek

 

Inicjatywa TechSpo to organizowane przez Wydział Humanistyczny AGH interdyscyplinarne forum spotkań i dyskusji nad najważniejszymi zjawiskami dziejącymi się na styku technologii i społeczeństwa:

  • algorytmizacją,
  • sztuczną inteligencją,
  • projektowaniem interfejsów i interakcji z technologią,
  • rzeczywistością wirtualną i hybrydową,
  • rolą maszyn w tworzeniu kultury.

- Zakładamy, że złożoność i dynamika świata jest fascynującym wyzwaniem poznawczym, które wymaga nieszablonowych analiz i spojrzenia z wielu perspektyw. Interesuje nas współczesny świat oraz społeczeństwo, a także problemy, które wpływają na jego kształt. Badamy nowe technologie, z których codziennie korzystamy i które zmieniają sposób, w jaki komunikujemy się czy pracujemy. Dlatego chcąc połączyć ze sobą te dwa światy i pokazać, że są one komplementarne, stworzyliśmy konferencję TechSpo. Zapraszamy więc do formułowania śmiałych i dobrze osadzonych w najnowszych badaniach diagnoz, rekomendacji i idei - definiują koncepcję wydarzenia jego organizatorzy.

 

W tegorocznym programie, czyli TechSpo’18 przewidzianych jest 70 wystąpień naukowców, badaczy, praktyków, ludzi biznesu i aktywistów, w tym 2 panele dyskusyjne, 4 wystąpienia plenarne i 6 warsztatów praktycznych.

Integralnym elementem TechSpo jest też przestrzeń wystawiennicza praktycznych rozwiązań firm i zespołów naukowych. Uczestnicy będą mogli przetestować technologie skanu 3D i druku 3D, doświadczyć wrażeń dotykowych kształtów generowanych przez ultradźwięki, zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, porozmawiać z chatbotem i robotem emocjonalnym.

W trakcie warsztatów praktycznych będzie można nauczyć się, jak projektować interfejsy i roboty, analizować dane – zarówno te z mediów społecznościowych, jak i na potrzeby user experience, czy też tworzyć innowacje metodą design thinking.

Szczegółowy program konferencji: http://techspo.agh.edu.pl/program/

Wstęp wolny.

 

Źródło: