Dodano: 02 luty 2017r.

Boston Dynamics znów zadziwia. Wyciekło nagranie robota Handle

Firma Boston Dynamics od kilku lat zadziwia świat swoimi robotami. Jej najnowsze dzieło nazywa się Handle i różni się od wcześniejszych robotów tym, że ma koła.

Handle - Robot Boston Dynamics


Boston Dynamics od lat 90. związana była z amerykańską armią. W 2013 roku została przejęta przez Google. Zasłynęła robotem BigDog – to czworonożna maszyna zbudowana na potrzeby armii USA, która została zaprojektowana, by dźwigać ekwipunek do 150 kilogramów idąc obok żołnierza. Maszyna jednak nie przypadła do gustu wojskowym decydentom, bo była za głośna.

Później powstały mniejsze i bardziej rozbudowane wersje BigDoga, aż pojawił się Atlas – dwunożny robot wielkości dorosłego człowieka, ale znacznie przewyższający go siłą i niemal dorównujący mu zręcznością. Atlas zrobił prawdziwą furorę w mediach i internecie. Nagranie z tym robotem w roli głównej pokazały chyba wszystkie stacje telewizyjne, ale firma nie znalazła sposobu, by skomercjalizować swój produkt.

Najnowsza produkcja Boston Dynamics to robot Handle. Pierwszą różnicą, która od razu rzuca się w oczy, są koła. Niestety nie znane są szczegóły projektu, bo najnowsze dzieło firmy nie doczekało się jeszcze oficjalnej prezentacji. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, do sieci wyciekł film z prezentacji dla inwestorów. Można go zobaczyć poniżej.

Poniżej kilka filmów dla tych, którzy pierwszy raz stykają się z robotami Boston Dynamics.

 

 Źródło: The Verge