Dodano: 14 styczeń 2022r.

Baterie litowe fanso – dlaczego warto je kupić?

Baterie litowe fanso, w przeciwieństwie do standardowych baterii cynkowo-węglowych, czy baterii alkalicznych, cechują się bardzo długim okresem przydatności. Baterie litowe posiadają 2,5 razy większą energię niż baterie alkaliczne.

Baterie litowe fanso – dlaczego warto je kupić?

 

Baterie litowe fanso to ogniwa pierwotne (nieładowalne) dostępne w konstrukcji cylindrycznej z elektrodami spiralnymi. Baterie te wyróżniają się prądami pracy. Wykorzystują w tym celu technologię lit-chlorek-tionylu (Li-SOCl2), zapewniającą wysoką energię i duży prąd pracy w bardzo szerokim zakresie temperatur roboczych: od -55 stopni Celsjusza do +80 st. C. Okres ich przydatności do użycia w temperaturze pokojowej wynosi aż 10 lat. Baterie litowe fanso (https://wamtechnik.pl/produkty/technologie-litowe/baterie-litowe/baterie-litowe-fanso-battery/) charakteryzuje dodatkowo wyjątkowo niski poziom samorozładowania – do 1 proc. w ciągu roku.

Zastosowanie baterii litowych fanso

Tego typu nieładowalne ogniwa litowe w konstrukcji cylindrycznej z elektrodami spiralnymi są najlepsze dla pracy z dużymi prądami. Technologicznie zaawansowane ogniwa są używane głównie w zastosowaniach przemysłowych przy wyższych poborach prądu.

Baterie litowe fanso sprawdzają się głównie w zastosowaniach, które wymagających małych prądów ciągłych lub umiarkowanych prądów impulsowych. Długa żywotność, a przy tym bardzo niski współczynnik samorozładowania sprawiają, że baterie litowe fanso doskonale nadają się do urządzeń instalowanych zdalnie takich jak liczniki energii, które muszą przez wiele lat funkcjonować bez konserwacji. Możesz je kupić na stronie: https://wamtechnik.pl/

Ogniwa litowe wyróżniają się również tym, że są wydajne i praktycznie nigdy nie zawodzą. Dzięki temu świetnie nadają się do pracy w złożonych systemach. Używane są także w zaawansowanych technologicznie urządzeniach. Baterie litowe fanso są szeroko stosowane do np.:

  • urządzeń medycznych i wojskowych;
  • profesjonalnej elektroniki;
  • urządzeń pomiarowych;
  • podtrzymania pamięci;
  • mierników przepływu gazu-wody;
  • maszyn CNC;
  • GPS;
  • sygnalizatorów, alarmów;
  • elektroniki samochodowej. systemów śledzenia.

Rodzaje ogniw i baterii litowych

Producent baterii litowych fanso w swojej ofercie posiada oba rodzaje ogniw LiSOCl2: cylindryczne masowe (z elektrodami w formie mas chemicznych) i spiralne (z elektrodami zwiniętymi spiralnie). Pierwsze oznaczone są literą „H”, a drugie – literą „M”. Baterie dostępne są w standardowych rozmiarach, w wersji bez końcówek lub z końcówkami wyprowadzonymi osiowo.

Ogniwa typu cylindrycznego z elektrodami masowymi szczególnie dobrze sprawdzają się w zastosowaniach niskoprądowych. Ponadto duża pojemność, niewielkie rozmiary, a także odporność na duże wahania ciśnienia i temperatury oraz wstrząsy sprawiają, że idealnie nadają się do wykorzystania w lokalizacjach zdalnych i ekstremalnych warunkach pracy.

Dzięki niskiemu samorozładowywaniu ogniw baterie litowe mogą być używane przez długi czas (nawet do 20 lat), jeśli pobór prądu jest niewielki – na poziomie μA w pracy ciągłej i do 3,5 A przy pracy impulsowej (0,1 s), zależnie od modelu. Konstrukcja spiralna elektrod gwarantuje zaś wysoki prąd pracy przy optymalnym poziomie energii oraz napięciu 3,6 V.

 

Źródło: artykuł sponsorowany, fot. CC0 1.0