Dodano: 14 kwietnia 2017r.

Bańka z wodą zastąpi plastikowe butelki?

Woda mineralna, alkohol lub inny napój sprzedawane w jadalnym opakowaniu? Taki produkt o nazwie Ohoo! opracował londyński start-up i zamierza wprowadzić go na rynek.

Jadalna butelka Ooho!

 

Ooho! to produkt młodej firmy Skipping Rocks Lab. Jest alternatywą dla plastikowych opakowań, w których sprzedawane są napoje. Z roku na rok powiększają się stosy pustych plastikowych butelek. Ponownie przerabiana jest około jedna czwarta butelek PET, które trafiają do sklepów. Ooho! może to zmienić.

Produkt londyńskiej firmy jest w rzeczywistości biodegradowalną błoną wyprodukowaną na bazie wodorostów. To oznacza, że opakowanie można bez przeszkód zjeść wraz z jego zawartością. Można też wyssać zawartość a opakowanie z czystym sumieniem wyrzucić. Rozłoży się w ciągu kilku tygodni.

Obecnie opakowanie mieści do około litra płynów. Jest zrobione z podwójnej błony. To dla zwiększenia trwałości produktu, jest też bardziej higieniczne i ma też znaczenie komercyjne. Między jedną a drugą błoną można będzie umieścić znaki handlowe.

Pomysł został opracowany i opatentowany przez firmę Unilever 50 lat temu. Prawa patentowe już dawno wygasły. Co ciekawe, metoda stworzenia takiego opakowania jest dostępna w sieci na licencji Creative Commons.

Przedstawiciele Skipping Rocks Lab twierdzą, że ich opakowanie jest tańsze w produkcji od plastikowej butelki. Na początek firma zamierza wejść z produktem na imprezy sportowe oraz koncerty. Z czasem produkt ma trafić do sklepów. Czy się przyjmie? Trudno powiedzieć. Ooho! ma kilka mankamentów. Przede wszystkim po rozpoczęciu konsumpcji zawartość trzeba spożyć w całości – nie da się zakręcić nakrętki i zostawić na potem jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej butelki. Do tego spożywanie nie należy do najłatwiejszych i grozi poplamieniem odzieży. Ale zweryfikuje to rynek.


 

 

Źródło: oohowater.com