Dodano: 30 marzec 2022r.

5 trików Google Chrome, które znacznie ułatwią Ci przeglądanie Sieci

5 trików Google Chrome, które znacznie ułatwią Ci przeglądanie Sieci

 

Użytkownicy, którzy regularnie korzystają z globalnej sieci Internet z pewnością znają Google Chrome. To jedna z najbardziej wydajnych oraz najbardziej przyjaznych użytkownikowi przeglądarek dostępnych obecnie w branży… a dodatkowo - całkowicie za darmo. Na popularności zyskują także rozwiązania Google Chrome VPN, które umożliwiają bezpieczne oraz sprawne przeglądanie stron internetowych. Rozszerzenie VPN zabezpiecza przed ewentualnymi atakami hackerskimi, o które w obecnych czasach nie trudno. Ale zaawansowani użytkownicy korzystają także z dodatkowych, niezwykle ciekawych trików, dzięki którym surfowanie w sieci stać się może jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem. 

1. Otwieranie innych plików w przeglądarce Google Chrome

Wiele osób może sobie z tego nie zdawać sprawy, jednakże przeglądarka Google Chrome może zostać także wykorzystana jako nieskomplikowany eksplorator plików znajdujących się na naszym komputerze osobistym, laptopie, bądź też tablecie. Szczególnie dobrze sprawdza się on przy odtwarzaniu plików audio oraz wideo, dzięki czemu nie będziemy musieli tracić czasu na przeszukiwanie listy zainstalowanych programów celem odnalezienia tego, który odpowiednio poradzi sobie z posiadanym przez nas plikiem oczekującym na odtworzenie. Teraz wystarczy, że skorzystamy z pomocy oferowanej nam przez Google Chrome!

2. Odzyskiwanie utraconych danych logowania

Strata danych logowania, takich jak przede wszystkim login użytkownika oraz hasło, mogą być prawdziwą bolączką w szczególności, gdy informacji takich zawczasu nie zapisaliśmy na papierze lub też w notatniku komputera. Obecnie, jednakże nie musi być to problemem, który przez długie tygodnie będzie nam spędzał sen z powiek. Zamiast usilnie próbować przypomnieć sobie dane logowania, które to niezwykle niefortunnie wyleciały nam z pamięci, możemy zamiast tego skorzystać z jednej z funkcji przeglądarki Google Chrome. Jest nią menadżer haseł, który podpowie nam jakiego hasła używamy na często odwiedzanych stronach oraz jakim loginem się identyfikujemy. Jedynym wymogiem jest zapisanie takich danych w pamięci przeglądarki podczas pierwszego logowania - z pewnością nie będzie to dla nas stanowiło najmniejszej nawet trudności i będziemy w stanie sobie z tym poradzić bez pomocy osób trzecich!

3. Zaawansowane funkcje paska adresu

Większość z nas używa paska adresu w przeglądarce Google Chrome zgodnie z jej pierwotnym zamierzeniem, a mianowicie - do wprowadzania danych identyfikacyjnych witryny, którą mamy zamiar odwiedzić. Warto jedna mieć świadomość, że na tym możliwości tego niewielkiego i wydawałoby się nieskomplikowanego panelu się nie kończą. Może on nam bowiem podpowiedzieć najbardziej popularne wyniki wyszukiwania dla danej frazy, podać rozwiązanie skomplikowanego zadania matematycznego, gdy nie mamy pod ręką kalkulatora, jak również - ułatwić nam przekonwertowanie jednostek, co może mieć niebagatelne znacznie w przypadku zakupów dokonywanych w obcych walutach, czy też przy obliczaniu jednostek miar i wag, które są nam obce. Znacznie ułatwi to podjęcie ostatecznej decyzji oraz w zauważalnym stopniu uprzyjemni korzystanie z możliwości, jakie oferuje internautom globalna sieć Internet.

4. Opcje eksperymentalne

Google Chrome można także wykorzystać w roli wysoce innowacyjnego silnika wyszukiwania, który pozwoli nam określić, jakie zmiany i trendy będą wprowadzane w branży na przestrzeni kolejnych miesięcy lub lat. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu testowej wersji przeglądarki noszącej nazwę Canary Build, która to nie należy do najstabilniejszych, jednakże pozwala na przetestowanie opcji niedostępnych dla pozostałych użytkowników. Wymagać to będzie odrobiny poszukiwania w dostępnych opcjach, ale dla prawdziwie dociekliwych internautów będzie to stanowiło niezwykłą wręcz gratkę oraz swoistą możliwość spojrzenia w przyszłość branży. Nie jest bowiem tajemnicą, iż rozwiązania wprowadzane na przestrzeni lat przez firmę Google są następnie niemalże błyskawicznie adaptowane także w innych popularnych przeglądarkach, takich jak na przykład Opera czy też Mozilla Firefox. Warto więc trzymać rękę na pulsie!

5. Możliwość rozdzielenia profilu pracowniczego i prywatnego

Nic nie stoi także na przeszkodzie, by przy pomocy Google Chrome wydzielić biznes od surfowania w Internecie w czasie wolnym. Jest to możliwe głównie z uwagi na fakt możliwości stworzenia oddzielnych, odpowiedzialnych za to profili. Nie jest to w żadnym wypadku operacja skomplikowana - wystarczy chwila myszkowania po ustawieniach przeglądarki, aby natrafić na potrzebną nam opcję i przy jej pomocy w jeszcze pełniejszym stopniu spersonalizować Google Chrome. To szczególnie przydatna funkcjonalność dla osób świadczących swoje usługi w modelu zdalnym, bowiem w ich przypadku częste przełączanie się pomiędzy odpowiednio dostosowanymi profilami może mieć miejsce nawet do kilku razy dziennie.

Wszystkie przedstawione powyżej nietypowe funkcje przeglądarki internetowej Google Chrome pozwolą na nowo odkryć możliwości przeglądania globalnej sieci w sposób nie tylko znacznie bezpieczniejszy, ale także - o wiele bardziej komfortowy niż miało to miejsce jeszcze do niedawna. Oczywiście nie występują żadne przeciwwskazania przed zainstalowaniem dodatkowych zabezpieczeń, na przykład mających formę rozszerzeń i nakładek VPN, dzięki którym będziemy mogli mieć przekonanie graniczące niemalże z pewnością, iż nawet odwiedzając określone witryny po raz pierwszy nie padniemy ofiarą ataku hackerskiego, a używany przez nas osprzęt nie zostanie zainfekowany złośliwym oprogramowaniem pobranym bez naszej zgody i wiedzy.

 

Źródło: Artykuł partnera