Dodano: 15 grudnia 2016r.

Wilk ukradł kamerę leśników w Puszczy Drawskiej

Kilka dni temu, pod osłoną nocy, dwa wilki na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego wybrały się na polowanie. Ich łupem nie padła jednak zwierzyna, ale kamera zainstalowana tam przez pracowników parku.

Kły wilka na nagraniu z fotopułapki


Wilki prawdopodobnie zwróciły uwagę na sprzęt, gdy uruchomił go czujnik ruchu. Fotopułapki pracują tak, by były niewidoczne, ale dla wprawnego ucha zwierzęcia cichy szum wystarczył, by zlokalizować urządzenie.

Jeden z wilków zabrał ukrytą kamerę w zęby i ruszył przed siebie nagrywając przy okazji siebie, towarzysza oraz wszystko dookoła. Dzięki filmowi zarejestrowanemu przez wilka możemy zobaczyć puszczę z perspektywy tych zwierząt.


 

Dane Ministerstwa Środowiska mówią, że w Polsce w 2013 roku żyło 1122 wilki. Populacja tego zwierzęcia stale rośnie. Z danych wynika, że 15 lat temu Polskę zamieszkiwało około połowę dzisiejszej populacji.

”W dobie nowoczesnych technologii stosuje się różne metody zbierania informacji o przyrodzie. Jedną z tych metod jest wystawianie w terenie fotopułapek. Jest to metoda nieszkodliwa dla obserwowanych zwierząt, niepowodująca ich przepłaszania czy stresowania” - napisali w opisie filmu pracownicy Drawieńskiego Parku Narodowego.

 
Źródło: dpn.pl