Dodano: 04 luty 2020r.

VIII edycja Eksperymentu Łańcuchowego

Fizyka to nie tylko wzory i obliczenia, ale też dobra zabawa. Co roku udowadniają to uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Eksperyment Łańcuchowy organizowanego przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

eksperyment łańcuchowy

 

Konkurs wymaga praktycznego zastosowania praw fizyki, łączy naukę z zabawą, majsterkowaniem oraz rozwojem umiejętności komunikacyjnych. Zadaniem uczestników jest zbudowanie urządzenia, które przy pomocy jak największej liczby zjawisk i praw fizycznych przetransportuje metalową kulkę z jednego swojego końca na drugi.

Organizatorzy do udziału w konkursie zachęcają uczniów wszystkich etapów edukacyjnych, przedszkolaków oraz całe rodziny. Uczestników ogranicza wyłącznie wyobraźnia, czas, przestrzeń oraz… regulamin. Aby dołączyć do wspólnej zabawy wystarczy przesłać swoje zgłoszenie do 8 marca 2020 r. i rozpocząć budowę swojej machiny.

Ósmy finał Eksperymentu Łańcuchowego, podczas którego urządzenia skonstruowane przez drużyny konkursowe połączymy w jeden łańcuch, odbędzie się 9 maja 2020 roku na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu dostępne są na stronie Eksperymentu Łańcuchowego: www.lancuch.if.uj.edu.pl.

 

Źródło:UJ