Dodano: 23 wrzesień 2022r.

Studia magisterskie – dlaczego warto?

Studia magisterskie – dlaczego warto?

 

Jedni idą na studia magisterskie od razu po licencjackich, inni robią sobie chwilę przerwy. Niektórzy z kolei zastanawiają się, czy w ogóle warto, ponieważ nie mają pojęcia o tym, co studia te dają i czy jest po prostu sens. Sens w tym przypadku jest, a oto powody.

Studia magisterskie to wyższe potencjalne zarobki

Studia magisterskie to przede wszystkim szansa na wyższe zarobki. I to zostało udowodnione konkretnymi liczbami. Nierzadko osoba po studiach magisterskich zarabia drugie tyle, co inna osoba na tym samym stanowisku po studiach licencjackich. Takie różnice obserwowano w różnych zawodach, na przykład w przypadku filologa czy pielęgniarki. Zarobki są wyraźnym powodem do tego, aby jednak wybrać się na studia II stopnia. A wiadomo, że każdemu zwykle zależy na tym, aby zarabiać jak najwięcej i z biegiem czasu coraz więcej.

Studia magisterskie, czyli łatwiejsze możliwości znalezienia pracy

Zarobki to jeden z powodów, dla którego warto wybrać się na studia magisterskie. Drugim jest możliwość łatwego znalezienia pracy i to pracy wymarzonej. Magistrów w wielu firmach zatrudnia się dużo chętniej, gdyż mają oni większe kompetencje i większą wiedzę (przynajmniej w teorii – w praktyce warto to udowodnić wcześniejszym stażem czy odbyciem dodatkowych kursów). Dla nich jest też więcej miejsc pracy. Zresztą wystarczy tylko dobrze zorientować się w ofertach publikowanych w znanych serwisach poświęconych tematyce pracy. Zapewne będzie to wystarczająco przekonujące do rozpoczęcia nauki na studiach II stopnia.

Gdyby tak na spokojnie się zastanowić, zapewne można byłoby znaleźć jeszcze niejeden powód, dla którego faktycznie warto studiować magisterkę. Nie zapominajmy też o tym, że jest to opcja dla osób ambitnych, którym zależy, aby mieć jak najlepsze wykształcenie. Dla samego siebie też warto studiować. Bo studia, szczególnie dobrze wybrane, mogą otworzyć nowe możliwości w zakresie kariery zawodowej. A posiadanie większej wiedzy w konkretnym obszarze, w konkretnej dziedzinie w porównaniu do innych osób, to też niesamowita satysfakcja. Daje to możliwość dzielenia się z innymi swoją wiedzą i doradzania im w różnych sprawach.

Uczęszczanie do szkoły wyższej może być więc świetnym sposobem na rozwój kariery zawodowej. Daje możliwość studiowania bardziej dogłębnie, zdobywania bardziej specjalistycznej wiedzy oraz rozwijania swoich umiejętności badawczych jak i miękkich. Ta ścieżka może również pomóc Ci rozwijać się jako jednostka, przygotować się do konkretnej ścieżki kariery lub rozpocząć karierę akademicką w nowej dziedzinie.

 

Źródło: artykuł partnera