Dodano: 14 grudzień 2021r.

Spodnie czy spódnica medyczna – co wybrać?

Spodnie czy spódnica medyczna – co wybrać?

 

Praca w służbie zdrowia nie musi oznaczać konieczności ukrywania się za bezkształtnymi uniformami. Moda medyczna ma bowiem wiele do zaoferowania, zwłaszcza w przypadku konfekcji damskiej. Panie mają do wyboru sukienki, tuniki, spódnice medyczne lub spodnie, podkreślające sylwetkę. Na co się jednak zdecydować, aby czuć się wygodnie, a jednocześnie kobieco? Podpowiadamy!

Spódnice medyczne – czy to dobre rozwiązanie?

Służbowy uniform powinien być schludny, wygodny i nie ograniczać ruchów. Najważniejsze jest więc to, aby był wykonany z materiałów zapewniających odpowiednią cyrkulację powietrza i łatwych w utrzymaniu higieny. Wśród pań dużą popularnością cieszą się spódnice medyczne https://www.apolonia.com.pl/odziez-medyczna/spodnice/, gdyż pozwalają się wyróżnić spośród męskiej części personelu. Wbrew pozorom wcale nie są mniej komfortowe od klasycznych spodni medycznych, a przy tym:

  • podkreślają sylwetkę,
  • nie ograniczają ruchów,
  • są łatwe w utrzymaniu czystości,
  • zapewniają schludny wygląd,
  • pasują do większości fartuchów.

Spódnice medyczne to doskonały wybór szczególnie latem i na oddziałach, gdzie ze względu na dobro pacjentów, nie ma możliwości włączenia klimatyzacji. Występują w różnych długościach, fasonach i kolorystyce, dlatego można je dobrać do typu figury oraz własnych preferencji.

Spodnie medyczne damskie – kiedy warto?

Najbardziej uniwersalnym elementem stroju służbowego, są spodnie medyczne damskie, które sprawdzą się przede wszystkim w chłodniejsze dni. Będą też dobrym rozwiązaniem, jeżeli obejmujesz stanowisko, które wymaga ciągłego ruchu i przemieszczania się między oddziałami. Spodnie medyczne damskie okrywają większą część ciała, dlatego zapewniają wyższy poziom higieny i bezpieczeństwa przed zarazkami.

Spodnie medyczne męskie i damskie – jakie wybrać?

Bez względu na to, na które rozwiązanie się zdecydujesz, musisz mieć na uwadze to, że uniform musi spełniać określone standardy. Zarówno spodnie medyczne męskie, jak i damskie powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które pozwalają skórze oddychać i są łatwe w utrzymaniu czystości. Ponadto krój powinien być dobrany do typu figury, aby umożliwiał swobodne poruszanie się.

 

Źródło: artykuł sponsorowany