Dodano: 25 lipiec 2019r.

Programowanie aplikacji – jak zacząć?

Aplikacje zawładnęły naszym życiem do tego stopnia, że trudno nam wyobrazić sobie, że mogłoby ich zabraknąć. Ułatwiają życie, pomagają w nauce, usprawniają pracę, dostarczają rozrywki… Świat aplikacji nieustannie się rozwija i niewątpliwie będą towarzyszyć nam jeszcze długo w przyszłości. By tak jednak było, potrzebne są osoby, które będą je tworzyć. Interesuje cię programowanie aplikacji i chciałbyś się tym zająć, ale nie wiesz, jak zacząć? Podpowiadamy.

Smartfony

 

Programowanie aplikacji – co trzeba umieć?

Programowanie aplikacji to przyszłościowy zawód, dlatego nie dziwi, że wiele młodych osób chce się tym zająć, a nieco starsi myślą o przebranżowieniu się w tym kierunku. Choć kuszą nieustanne wyzwania i możliwe wysokie zarobki, to jednak opanowanie programowania aplikacji wymaga ciężkiej pracy i ogromu wiedzy – a tę, nawet przy najlepszych chęciach, niełatwo posiąść bez wsparcia z zewnątrz.

Podstawą programowania aplikacji jest przede wszystkim znajomość języków programowania, przede wszystkim C++, C#, Java i Python. Niełatwo jest jednak opanować je samodzielnie, zwłaszcza, jeśli nie posiada się wiedzy z zakresu informatyki lub jest ona bardzo mała.

Jak nauczyć się programować aplikacje?

Na szczęście wszyscy ci, którzy chcą nauczyć się programować aplikacje, nie są pozostawieni sami sobie. Najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie wybór studiów na kierunku informatyka, na uczelni, która oferuje specjalność programowanie aplikacji (tak jest np. na WSEIZ, zobacz kierunek Informatyka ze specjalnością Programowanie Aplikacji Mobilnych: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/informatyka/22-dla-kandytata/oferta-studiow-i-i-ii-stopnia/wydzial-zarzadzania/1752-programowanie-aplikacji). Wystarczą studia I stopnia (inżynierskie) trwające 3,5 roku, by uzyskać mocne podstawy pozwalające na programowanie aplikacji.

Studia informatyczne z taką specjalnością przede wszystkim przekażą w sposób usystematyzowany niezbędną wiedzę z zakresu informatyki, bez której trudno myśleć o programowaniu aplikacji. Specjalność programowania aplikacji dostarczy natomiast wiedzy i umiejętności specjalistycznych.

Dlaczego warto iść na studia, by programować aplikacje?

Oczywiście nie jest niemożliwe, by programowania aplikacji nauczyć się bez studiów informatycznych z taką specjalnością. Niewątpliwie jednak studia pozwalają zdobyć szeroką wiedzę i ją usystematyzować, a także zdobywać praktyczne doświadczenie pod okiem doświadczonych specjalistów, z których wsparciem o wiele łatwiej będzie rozwiązywać pojawiające się na drodze każdego programisty problemy.

Warto pamiętać także o tym, że programowanie aplikacji to bardzo szerokie pojęcie, tak jak ogromny jest świat samych aplikacji. Wybierając studia informatyczne z taką specjalnością na sprawdzonej uczelni, możemy być pewni, że przygotują nas one nie tylko do programowania aplikacji mobilnych, ale także aplikacji biznesowych, gier oraz robotów, które będą w kolejnych latach coraz bardziej wkraczać w naszą codzienność. Mówiąc wprost, takie studia przygotują nas nie tylko do programowania aplikacji w teraźniejszości, ale także w przyszłości. Ta zaś na pewno będzie przynosić nowe, coraz ciekawsze i ambitniejsze wyzwania programistom aplikacji.

 

Źródło: Artykuł partnera