Dodano: 16 listopada 2021r.

POLSA na Space Tech Expo Europe 2021 w Bremie

W dniach 16-18 listopada br. polski sektor kosmiczny bierze udział w Space Tech Expo Europe w Bremie w Niemczech. Na stoisku, przygotowanym przez Polską Agencję Kosmiczną firmy i podmioty naukowo-badawcze z branży kosmicznej i lotniczej będą prezentowały swoją ofertę oraz prowadziły rozmowy z partnerami.

POLSA na Space Tech Expo Europe 2021 w Bremie

 

Space Tech Expo w Bremie to największe wydarzenie biznesowe (B2B) dla europejskiego przemysłu kosmicznego. Przedstawiciele europejskiego sektora kosmicznego będą prze 3 dni prezentować swoją ofertę oraz mówić o planowanych projektach. – Jest to bardzo ważne spotkanie nie tylko dla firm już prężnie działających w branży kosmicznej, ale również dla startupów, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Szczególnie aktywny podczas Space Tech Bremen jest europejski sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Polskie firmy i instytuty liczą na możliwość nawiązania kolejnych relacji – powiedział prezes POLSA prof. Grzegorz Wrochna.

Wśród polskich firm obecnych na stoisku POLSA będą m. in.: Scanway, Komes, Jakusz SpaceTech, N7 Space, Astronika, SYDERAL Polska, Progresja Space, CloudFerro, ITTI, Centrum Badań Kosmicznych PAN, WiRan , DOMAR, THORIUM SPACE, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa, Port Mapper, KP Labs, Arc Software, SatRevolution, Nobo Solutions, Creotech Instruments, SpaceForest. Na stoisku Polskiej Agencji Kosmicznej będą także gościć przedstawiciele samorządu terytorialnego z województw: dolnośląskiego, pomorskiego i podkarpackiego.

17 listopada br. o godz. 16:00, na stoisku POLSA zaplanowano min. spotkanie dla polskich i zagranicznych gości, zorganizowane przez Polską Agencję Kosmiczną oraz Urząd Marszałkowski Woj. Dolnośląskiego i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego. Będzie ono okazją do nawiązania kontaktów z przedstawicielami sektora kosmicznego z Europy i przeprowadzenia rozmów z partnerami o przyszłej współpracy.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: https://polsa.gov.pl/en/space-tech-expo oraz na stronie wydarzenia: http://www.spacetechexpo.eu

 

Źródło i fot.: POLSA