Dodano: 21 luty 2019r.

Politechnika Łódzka zaprasza do bicia rekordu Guinnessa w Dzień Liczby Pi

14 marca Politechnika Łódzka zaprasza do bicia rekordu Guinnessa w ustawieniu najdłuższego łańcucha z osób tworzących rozwinięcie liczby Pi. Do wydarzenia zostały trzy tygodnie, ale organizatorzy wydarzenia już przygotowują się do tej wymagającej próby.

Liczba Pi

 

Liczba Pi jest po przecinku nieskończona, ale wielu z nas zapamiętało ją jako 3,14. Do tej wartości odwołuje się data, gdy ta najbardziej znana na świecie liczba obchodzi swoje święto.

Aktualny rekord Guinnessa w kategorii „Najdłuższe rozwinięcie liczby Pi złożone z osób" wynosi 627 osób. Rekord został ustanowiony przez Fundację mBank 14 marca 2018 roku w Warszawie.

 

Bicie rekordu Guinnessa, będące kulminacyjnym punktem „Dnia Liczby Pi na PŁ", rozpocznie się o godz. 13.00 w wyznaczonym, specjalnie oznakowanym miejscu na kampusie B Politechniki Łódzkiej. Każdy, kto włączy się w matematyczny łańcuch rozwinięcia liczby Pi otrzyma pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Dzień liczby Pi na Politechnice Łódzkiej to także inne atrakcje dla młodzieży szkolnej. Uczelnia przygotowała wiele warsztatów, wykładów i pokazów kół naukowych. Będą studenckie wynalazki, wybuchowe doświadczenia i nowoczesne technologie. Atrakcyjny program zainteresował już wiele szkól z Łodzi i regionu. Organizatorzy spodziewają się, że ta licznie obecna młodzież pozwoli pobić rekord Guinessa.

 

Źródło: Politechnika Łódzka