Dodano: 26 marzec 2021r.

Jakie są zalety studiowania na specjalności psychologia biznesu?

Psychologia biznesu to specjalność dostępna na kierunku Zarządzanie, na wydziale Zarządzania i Logistyki, w warszawskiej uczelni UTH. Specjalność psychologia w biznesie to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą potrafić wyjaśniać przyczyny i przebieg zjawisk społecznych z perspektywy psychologicznej. Ukończenie tej specjalności pozwala na zdobycie wartościowej wiedzy dotyczącej marketingu i wykorzystywania zjawisk psychologicznych w biznesie.

Jakie są zalety studiowania na specjalności psychologia biznesu?

 

Psychologia w biznesie studia - co daje taka specjalność?

Psychologia biznesu to specjalność pozwalająca na zdobycie kwalifikacji dotyczących psychologii pracy oraz metod zarządzania w sytuacjach kryzysowych. Tego typu umiejętności są bardzo pożądane przez pracodawców, oferujących stanowiska w większych firmach i korporacjach. Niewątpliwie chcąc zostać specjalistą w zakresie zarządzania marketingowego, warto wybrać specjalność psychologia biznesu. Studia dostarczają niezbędnej wiedzy oraz umiejętności, poprzez zajęcia teoretyczne oraz liczne praktyki.

Ponadto psychologia w biznesie to specjalność, pozwalająca na zdobycie wiedzy i umiejętności, które można następnie wykorzystać podczas samorozwoju. Niewątpliwie studia pomagają w prowadzeniu własnej firmy, a także w pracy trenera biznesu, menedżera, czy psychologa. Psychologia biznesu wyposaży Cię w narzędzia pozwalające zauważać określone wzorce zachowań. Będziesz również w stanie wpływać na owe wzorce, świadomie kierując rozwojem przedsiębiorstwa oraz relacji. Studia psychologia w biznesie https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/licencjackie/zarzadzanie/psychologia-w-biznesie to specjalność dla wszystkich, którzy planują założyć własną firmę lub też pracować w marketingu, bądź sektorze związanym z zarządzaniem. Jak zatem widać, możliwości pracy i rozwoju po omawianych studiach jest bardzo wiele.

Psychologia w biznesie przedmioty - czego spodziewać się po tej specjalności?

Psychologia biznesu to specjalność na bieżąco dopasowywana do potrzeb rynku. Program studiów jest nieustannie aktualizowany. Dzięki temu absolwenci specjalności są bardzo dobrze przygotowani do wejścia na rynek i rozwijania kariery zawodowej. Wśród przedmiotów obowiązujących na tej specjalności można znaleźć m.in. psychologię reklamy, psychologię menedżera, zarządzanie zmianą, analizę krytycznych przypadków, czy też psychologię organizacji i pracy. Ciekawymi przedmiotami są również: rola menedżera w zarządzaniu przedsiębiorstwem, podejmowanie decyzji i ryzyko oraz zachowania organizacyjne. To jednak dopiero początek długiej listy interesujących przedmiotów nauczanych na UTH w ramach kierunku Zarządzanie, na specjalności Psychologia biznesu.

 

Źródło: artykuł sponsorowany