Dodano: 14 grudzień 2022r.

Interna Szczeklika to idealny prezent na święta

Interna Szczeklika to idealny prezent na święta

 

Poszukujesz prezentu na święta dla osoby, która studiuje medycynę, jest lekarzem lub sama zgłębia tajniki tej nauki? Jeśli tak, mamy dla ciebie interesujący pomysł na taki prezent. Jest nim kompendium wiedzy na temat wybranych chorób układu nerwowego oraz chorób wewnętrznych. Tym prezentem jest książka licząca 2700 stron, czyli Interna Szczeklika. W książce znajdziesz podstawowe zagadnienia onkologii klinicznej, a także najświeższe informacje dotyczące chorób zakaźnych, chorób alergicznych oraz wszelkiego rodzaju innych schorzeń, które są codziennością dla lekarzy rodzinnych pragnących podnosić swoje kompetencje i umiejętności.

Kto napisał kompendium wybranych chorób układu nerwowego?

Andrzej Szczeklik jest autorem prezentowanej tutaj książki. Był on wybitnym polskim lekarzem i naukowcem, urodzonym w 29 lipca 1938 roku. Zmarł w roku 2012, 3 lutego. Jest on autorem wielu doskonałych książek, które doczekały się licznych wznowień i aktualizacji. Jego specjalnością była praca naukowa z zakresu kardiologii i pulmonologii, ale nie obce były mu również inne zagadnienia medyczne, w tym dotyczące większości chorób wewnętrznych. Jednym z najwybitniejszych dzieł tego autora jest właśnie Interna Szczeklika, szczegółowo opisująca różnorodne tematy, w tym te dotyczące chorób reumatycznych, zaburzeń odżywiania, a także skupiająca się na pozostałych chorobach wewnętrznych.

Dla kogo przeznaczona jest książka Interna Szczeklika?

Ponadczasowy bestseller, kosztujący około 250 złotych, na pewno ucieszy wszystkie osoby interesujące się medycyną z racji wykonywanego zawodu, jak i własnych zainteresowań. Jest to obowiązkowa pozycja na półkach gabinetów wszystkich lekarzy specjalistów. Książka z powodzeniem może być przewodnikiem po najróżniejszych chorobach, ale przede wszystkim jest źródłem bezcennej wiedzy, pozwalającej sobie przypomnieć ważne informacje o chorobach i przypadłościach, z którymi lekarze muszą się mierzyć w swojej pracy. Warto w tym miejscu wspomnieć o bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o tym, że książka Interna Szczelklika została napisana i zredagowana zgodnie z zasadami EBM. Co to oznacza? Wszelkie zawarte w niej informacje na temat leczenia, diagnostyki, a także prewencji chorób, są zgodne z aktualnymi danymi naukowymi i wytycznymi dotyczącymi postępowania w ich przypadku.

Idealny prezent dla lekarzy specjalizujących się w chorobach wewnętrznych

W książce poruszone zostało wiele ważnych zagadnień, związanych także z aktualnie panującymi warunkami klinicznymi, a także nawiązującymi do systemu wartości pacjenta oraz jego preferencji. W leczeniu nie można bowiem zapominać o jakże ważnej humanistycznej stronie relacji pacjent — lekarz, co jest dokładnie w tym przypadku omówione. Rzetelne podejście do tematu tych relacji jest z pewnością istotne z punktu widzenia studentów medycyny, dla których będzie to temat rzutujący na ich przyszłe relacje z pacjentami oraz sposób budowania z nimi dialogu. Inne istotne zagadnienia dotyczyć będą m.in. opieki paliatywnej, medycyny podróży, a także następujących zagadnień, wymienionych w spisie treści.

Książka Interna Szczeklika zawiera informacje na temat takich zagadnień jak

Ocena ryzyka sercowo-naczyniowego, dyslipidemie, zapalenie mięśnia sercowego, niewydolność serca, wady serca, komorowe zaburzenia rytmu serca, zaburzenia przewodzenia, choroba Takayasu, olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic, omdlenia, badania czynnościowe układu oddechowego, astma, gruźlica, choroba refluksowa przełyku, pierwotne zapalenie dróg żółciowych, rak wątrobowokomórkowy, akromegalia, zespół Cushinga, choroby tarczycy, choroby przytarczyc, cukrzyca, choroby kłębuszków nerkowych, niedokrwistość z niedoboru żelaza, stany nadkrzepliwości, toczeń rumieniowaty układowy, łuszczycowe zapalenie stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, ziarniniakowatość z zapaleniem naczyń, COVID-19 i inne choroby zakaźne. W opisie wyżej wymienionych chorób uwzględnione są wszystkie najnowsze i obowiązujące na rok 2021/2022 wytyczne. Zawarte w książce wytyczne postępowania opracowane przez najlepszych specjalistów, mogą być kompasem w prowadzeniu własnej działalności lekarskiej. Wiarygodne dane naukowe, ujęte w Internie Szczeklika mogą rozwiać wiele wątpliwości na temat prawidłowego sposobu postępowania.

Jak i gdzie zamówić książkę Interna Szczeklika?

Książka szczegółowo omawiająca temat chorób układu wewnętrznego dostępna jest w sprzedaży wysyłkowej naszego sklepu. Najnowsze wydanie doczekało się twardej, solidnej oprawy oraz liczy aż 2700 stron. Czyni to z książki pokaźny leksykon, skupiający w sobie mnóstwo przydatnej wiedzy. Zakup książki przez internet to wygodny i bezpieczny sposób na zakupy. Każda książka jest wysyłana jako bezpiecznie i solidnie spakowana paczka, odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, mogące mieć miejsc w transporcie. Szybki czas realizacji zamówienia oraz możliwość wyboru jednej z kilku dostępnych form dostawy sprawia, że prezent na pewno dotrze do was przed świętami.