Dodano: 22 listopad 2016r.

Gateway to space. Wystawa pod patronatem NASA pierwszy raz w Polsce

W Warszawie od soboty można zwiedzać wystawę Gateway to space. To pierwsza taka wystawa pod patronatem NASA, która gości w naszym kraju. Można na niej zobaczyć eksponaty prosto z US Space Rocket Center i NASA Visitor Center dokumentujące historię lotów kosmicznych.

Model rakiety Saturn V na wystawie Gateway to space


W kolekcji prezentowanej na wystawie Gateway to space w Warszawie można zobaczyć ponad 100 eksponatów. Galerię zwiedzać będzie można do 19 lutego w hali dawnej Drukarni PAP przy ulicy Mińskiej 65 (wejście od ulicy Chodakowskiej).

Wśród eksponatów znajduje się m.in. oryginalny moduł ze stacji kosmicznej MIR, stację ISS, modele rakiet kosmicznych, promy kosmiczne, łaziki, skafandry kosmonautów, asteroidy oraz kamienie księżycowe. Każdy z eksponatów można dotknąć lub do niego wejść. Na wystawie znajdują się także symulatory, dzięki którym można odbyć lot na Księżyc lub poczuć stan nieważkości.

Wystawa Gateway to space zrobiła furorę Stanach Zjednoczonych oraz Europie. Pokazywana była także w RPA. Eksponaty łącznie obejrzało ponad trzy miliony osób. Poniżej wideo z wcześniejszych ekspozycji.

 Źródło: wystawaspace.pl, Fot. commons.wikimedia.org