Dodano: 20 września 2016r.

Elektryczny samochód dostawczy od Ursusa

Światowe trendy w motoryzacji idą w kierunku samochodów elektrycznych. Swoją cegiełkę w tym segmencie dołożyli także Polacy. A to za sprawą znanej wszystkim firmy Ursus, która właśnie zaprezentowała prototyp elektrycznego pojazdu dostawczego.

Elektryczny samochód dostawczy od Ursusa

 

Znana wszystkim z produkcji ciągników i innych maszyn rolniczych firma wkracza w zupełnie nową erę. Ursus przedstawił prototyp elektrycznego pojazdu dostawczego. Jego masa własna wynosi 600 kilogramów, a ładowność drugie tyle. Na jednym ładowaniu potrafi przejechać 140 kilometrów, jednak inżynierzy pracują nad powiększeniem zasięgu do 200 km. Ładowanie baterii trwa sześć godzin.

To nie jest pierwszy elektryczny pojazd wyprodukowany przez firmę Ursus. Firma posiada w ofercie także autobus na zieloną energię, który obecnie jest wykorzystywany w transporcie publicznym w Lublinie. W planach jest także budowa kolejnego „dostawczaka”, ale o znacznie większych możliwościach przewozowych.

- Ursus wchodzi w nową erę. Rewolucja w motoryzacji, która ma miejsce w tej chwili, jest szansą dla Ursusa i wielu polskich firm, które mogą produkować podzespoły na potrzeby Ursusa. My mamy ambicję być integratorem elektromobilności, jeśli chodzi o autobusy elektryczne, ale także samochody – powiedział prezes spółki Karol Zarajczyk. Po uzyskaniu homologacji, nad którą obecnie trwają prace, samochód ma wejść do produkcji.

Ursus eksportuje swoje ciągniki na cały świat. Popularne w Polsce traktory można zobaczyć w Belgii, Holandii, ale także w Pakistanie czy Tanzanii. Nowy pojazd elektryczny ma zostać zaprezentowany Poczcie Polskiej oraz miejskim służbom komunalnym. Te dwa keirunki to główna strategia związana ze sprzedażą nowego samocodu.

- Chcemy zaoferować samochód, między innymi, firmom transportowym oraz służbom komunalnym w miastach i gminach. Dostawczy pojazd elektryczny o niskich kosztach eksploatacji, spełniający wymogi ograniczenia emisji CO2 może być optymalnym rozwiązaniem na potrzeby władz lokalnych – dodał Zarajczyk.

 

Źródło: ursus.com.pl