Dodano: 10 wrzesień 2019r.

Debata z okazji 30. rocznicy powołania rządu premiera Tadeusza Mazowieckiego

12 września, z okazji 30. rocznicy powołania rządu premiera Tadeusza Mazowieckiego, odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim debata z udziałem byłych prezydentów RP: Bronisława Komorowskiego oraz Aleksandra Kwaśniewskiego. Spotkanie ma charakter otwarty dla publiczności.

Tadeusz Mazowiecki

 

Spotkanie z udziałem Prezydentów RP organizuje Katedra im. Tadeusza Mazowieckiego Uniwersytetu Warszawskiego. Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto st. Warszawa.

Debata poświęcona będzie aktualności przesłania premiera Mazowieckiego i jego rządu. Paneliści będą starali się wskazać, co z dziedzictwa premiera Mazowieckiego jest ważne i aktualne także dzisiaj.

 

Do udziału w panelu dyskusyjnym organizatorzy zaprosili obecnie urzędującego oraz byłych prezydentów RP. Swój udział potwierdzili prezydenci Bronisław Komorowski oraz Aleksander Kwaśniewski. Debatę poprowadzi prof. Mirosław Wyrzykowski, przewodniczący Rady Katedry im. Tadeusza Mazowieckiego.

Debata odbędzie się w czwartek, 12 września w godz. 10.15-11.45 w auli im. A. Mickiewicza w Auditorium Maximum na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Spotkanie ma charakter otwarty dla publiczności. Ze względów organizacyjnych osoby planujące uczestniczyć w wydarzeniu proszone są o zgłoszenie udziału na adres a.onyszczuk@mish.uw.edu.pl.

 

Źródło: UW, fot. CC BY-SA 2.0/ Wikimedia Commons/ Artur Klose