Dodano: 24 wrzesień 2021r.

Akcja Podaj dalej programowanie: czwartki z programowaniem

Już 7 października 2021 rozpocznie się cykl otwartych wykładów dot. programowania i technologii. W ramach akcji o nazwie “Czwartki z programowaniem” zostało zaplanowanych 19 prelekcji odbywających się cyklicznie, w każdy czwartek o godz. 18:30 na warszawskich uczelniach. Udział jest bezpłatny.

Akcja Podaj dalej programowanie: czwartki z programowaniem

 

Wydarzenie odbędzie się przy współpracy: Samorządu Studentów Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Samorządu Studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, Samorządu Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Kt. Academy.

Czwartki z programowaniem

Do eventu zostali zaproszeni programiści i entuzjaści programowania, którzy podzielą się wiedzą i najlepszymi praktykami w tematach takich, jak m.in:

  • podstawy programowania w różnych językach,
  • podstawy Sztucznej Inteligencji czy wykorzystanie Pythona w uczeniu maszynowym,
  • warsztat z wykorzystaniem płytek Arduino,
  • bezpieczeństwo aplikacji,
  • podstawy WordPressa.

“Czwartki z programowaniem” są kontynuacją akcji prospołecznej Podaj dalej programowanie, która rozpoczęła się na początku sierpnia 2021 roku i towarzyszyła jej premiera książki Marcina Moskały zatytułowanej “JavaScript od podstaw, zacznij swoją przygodę z programowaniem”. W ramach wydarzenia w wielu polskich miastach zostało rozdanych 2500 egzemplarzy tego podręcznika. Idea akcji jest prosta: Przeczytaj lub nie, i przekaż kolejnej osobie. Jest to pierwsza na świecie książka napisana z myślą o tym, by była przekazywana dalej, od osoby do osoby. 

Celem akcji jest upowszechnienie umiejętności programistycznych oraz udowodnienie, że programowanie stało się znacznie prostsze i bardziej przystępne, niż się to powszechnie wydaje.

Jak mówi Marcin Moskała, autor książki i pomysłodawca akcji: Programista wciąż traktowany jest jak specjalista po latach studiów i o bardzo nietypowych cechach osobowościowych. Tymczasem w Polsce mamy ponad 300 000 zawodowych programistów. Aż 6 proc. pracujących Warszawiaków to programiści. W dodatku zapowiadany jest kilkunastoprocentowy wzrost rok do roku. To oznacza przynajmniej 30 000 nowych programistów w Polsce co roku.

Harmonogram na październik:

07.10.2021, godz. 18:30 - Warszawa, Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. L. Pasteura 5 - Damian Wróblewski - Jak nie dać się zhackować #cyberbezpieczeństwo.

14.10.2021, godz. 18:30 - Warszawa, Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. L. Pasteura 5 - Wojciech Ciemski - Linux privilege escalation 

21.10.2021, godz. 18:30 - Warszawa, Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. L. Pasteura 5 - Mateusz Dorobek - Wstęp do Machine Learningu - warsztaty z wykorzystaniem języka Python.

Więcej informacji na stronie Meetup: Podaj dalej programowanie (Warszawa, Polska) | Meetup

 

Źródło i fot.: materiały prasowe