Dodano: 13 czerwiec 2017r.

Lądowanie na Księżycu odtworzone z tysięcy zdjęć NASA

Christian Stangl stworzył film z historycznego lądowania na Księżycu wykorzystując do tego tysiące zdjęć z archiwum NASA. Prace zajęła mu 18 miesięcy, ale było warto, bo efekt jest niesamowity.

Astronauta na Księżycu

 

Lądowanie na Księżycu to jedno z największych osiągnięć ludzkości. Człowiek postawił stopę na Srebrnym Globie w 1969 roku. Dzięki pracy filmowca Christiana Stangla możemy ten historyczny moment zobaczyć jeszcze raz z perspektywy, która nie była dotychczas dostępna.

Pomysł zrodził się, gdy Stangl przeglądał archiwum NASA. Był zaskoczony jakością zrobionych wówczas zdjęć. – Są tam tysiące przepięknych zdjęć w wysokiej rozdzielczości wykonanych przez słynny aparat Hasselblada – powiedział Stangl. – Gdy przeglądałem to archiwum od razu wiedziałem, że chcę zrobić film z użyciem tych fotografii – dodał filmowiec i grafik.

Film „Lunar” został stworzony dzięki animacji tysięcy zdjęć z programu Apollo. Sam twórca nazywa swój film „animowanym kolażem”. Ścieżka dźwiękowa do filmu została stworzona przez brata Christiana – Wolfganga.

 

 


Źródło i fot.: Christian Stangl/Vimeo