Dodano: 18 październik 2022r.

Jaki filtr do wody wybrać?

Zakup filtra powinien być rozważony nie tylko, gdy budujemy dom, ale również w przypadku mieszkania w blokach. W pierwszej sytuacji jest to praktycznie niezbędne, natomiast w drugiej wynika to z faktu, że płynąca z kranu woda bywa nienajlepszej jakości – jest zazwyczaj twarda i pojawiają się w niej zanieczyszczenia.

Jaki filtr do wody wybrać?

 

Rodzaje filtrów do wody

Filtry do wody mają jeden główny cel, czyli jej uzdatnienie. W skrócie – proces ten polega na poprawieniu jakości wody poprzez doprowadzenie ją do stanu czystości wymaganego dla konkretnego zastosowania. Wyróżniamy różne rodzaje filtrów. Najpopularniejsze z nich opiszemy po krótce poniżej.

Mechaniczne filtry do wody

Filtry mechaniczne możemy podzielić na siatkowe, sznurkowe oraz piankowe. Zacznijmy od pierwszej grupy. Wkłady siatkowe mają za zadanie, usunąć zanieczyszczenia stałe, czyli np. piasek, muł lub rdzę. Ich zaletą jest to, że po przepłukaniu mogą być użyte ponownie.

Następne są wkłady sznurkowe, które składają się z polipropylenowego sznurka nawiniętego na rdzeń. Konstrukcja ta pozwala na wielostopniową filtrację o bardzo dużej dokładności. Tego rodzaju filtry są odporne na chemikalia i potrafią w znacznym stopniu zmniejszyć rozwój groźnych związków organicznych.

Ostatnim typem filtrów mechanicznych są wkłady piankowe z polipropylenu. Urządzenia te wykazują bardzo wysoką skuteczność filtracji bez spadków ciśnienia w instalacji wodociągowej.

Węglowe filtry do wody

Filtry węglowe posiadają złoże w postaci aktywnego węgla, który pochłania chlor i związki organiczne, poprawiając przy tym kolor, smak oraz zapach wody.

Filtry do wody z odwróconą osmozą

Filtry z odwróconą osmozą są urządzeniami bardzo efektywnymi. Z powodzeniem usuwają z wody m.in. metale ciężkie, związki organicznie i inne szkodliwe substancje.

Zmiękczacze do wody

Głównym zadaniem zmiękczaczy wody jest zmniejszenie twardości wody poprzez wykorzystanie żywicy jonowymiennej. Dzięki temu woda nie pozostawia uciążliwego kamienia kotłowego.

Podsumowanie

Rodzajów filtrów jest wiele, a każdy z nich posiada szereg różnych zastosowań. Wszystkie z wcześniej wymienionych typów znajdziecie w sklepie Moja Woda – https://mojawoda.com/sklep.

Jeśli mieszkasz w domu, najlepiej sprawdzą się zmiękczacze bądź narurowe filtry mechaniczne posiadające licznik wody, natomiast w przypadku mieszkania w blokach najczęściej wybierane są takie rozwiązania jak np. filtry osmotyczne z montażem na kran czy dzbanki filtrujące.

Zadbaj o czystą i zdrową wodę w swoim kranie już dziś!

 

Źródło: artykuł partnera