Dodano: 15 lipiec 2019r.

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu - dlaczego warto odwiedzić wieczne miasto?

Rzym to doskonały kierunek, na krótki i intensywny odpoczynek. Czaruje zabytkami, muzeami i przepysznym jedzeniem.

Koloseum

 

Jeśli zastanawiasz się nad kierunkiem wakacyjnego wyjazdu-krótszego bądź nieco dłuższego, to Rzym może być dla Ciebie idealny. To wyjątkowe miejsce, które zachwyca architekturą, klimatem i jedzeniem. Co więcej, nawet weekendowy wyjazd do Rzymu może być spełnieniem marzeń. Bilety lotnicze do Rzymu możesz kupić na www.sky4fly.net. Zobacz, jakie są najważniejsze miejsca, które warto zobaczyć w Rzymie, a także gdzie dobrze być, jeśli te najpopularniejsze punkty na mapie to dla Ciebie za mało.

Co warto zobaczyć w Rzymie?

Zaczynając spacer po Rzymie, warto skierować swoje kroki do Muzeum Watykańskiego. Na to zwiedzanie dobrze zarezerwować sobie więcej czasu, bo muzeum posiada naprawdę bogatą ilość zbiorów. Wśród eksponatów można zobaczyć dzieła takich twórców jak Leonardo da Vinci, Rafael, czy Jan Matejko.

Plac i Bazylika św. Piotra to miejsca wyjątkowe. Na żywo zachwyca architektura i misterność wykonania. Prócz oglądania z zewnątrz można także wejść do Bazyliki, czy zajrzeć do Grot Watykańskich.

Kolejnym miejscem, którego nie można przegapić jest Koloseum. Nie da się ukryć, że to absolutny symbol Rzymu. Dobrze poświęcić na jego oglądanie nieco więcej czasu i wejść do środka. Kolejki po bilety są bardzo długie, dlatego kupno biletu przez internet będzie doskonałym pomysłem.

Forum Romanum i Palatyn to także punkt obowiązkowy. Szczątki świątyń, łuków i innych budowli sprawiają, że możemy poczuć się, jakbyśmy przenieśli się do starożytnego Rzymu. Jeśli chcesz poczuć klimat starożytnego Rzymu, to nie przegap Panteonu - mówi się, że to jedna z tych budowli, która najlepiej zachowała się z tego okresu.  Jeśli interesuje Cię, jak spędzali wolni czas starożytni Rzymianie, to wybierz się do term Karakalli. Można nieco pozwiedzać, a jednocześnie trochę odpocząć od tłumu turystów.

Fontanna Di Trevi to kultowe miejsce na mapie Rzymu. To tutaj nakręcono słynną scenę ze "Słodkiego Życia" Felliniego. Punkt ten jest ciągle oblegany przez turystów — jednak to chyba nie powinno nikogo dziwić, prawda?

Nie da się ukryć, że Rzym znany jest z przepięknych obiektów sakralnych. Można zaliczyć do nich między innymi Bazylikę Matki Boskiej Anielskiej i Męczenników, a także Bazylikę Matki Boskiej Śnieżnej.

Co ciekawe, drzwi Bazyliki Matki Bożej Anielskiej i Męczenników zostały zaprojektowane przez rzeźbiarza pochodzącego z polski-Igora Mitoraja.

Mniej znane miejsca warte zobaczenia

Chcesz zwiedzić mniej typowe miejsca w Rzymie? Możesz wybrać się pod adres Piazza dei Cavalieri di Malta 3. W znajdującym się tak ogrodzie pomarańczy znajduje się brama z drzwiami. Wystarczy zajrzeć przez ich dziurkę od klucza, by zachwycić się widokiem na Bazylikę Św. Piotra w Watykanie.

Uwielbiasz zakupy i produkty stworzone przez młodych projektantów i rzemieślników? Skieruj się na targ Mercatino Monti. Otwarty jest w każdą sobotę i niedzielę.

Zwiedzający z artystyczną duszą pokochają dzielnicę Trastevere, która jest usytuowana wzdłuż rzeki Tyber. Wieczorem odbywają się w tym miejscu spektakle ulicznych aktorów, poetów i grajków.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz weekendowy wypad, czy dłuższą wyprawę do Rzymu - to miejsce, które z pewnością zachwyci Cię nie raz. Co więcej, z pewnością jeszcze wielokrotnie je odwiedzisz w przyszłości. 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany