Dodano: 04 styczeń 2022r.

Uczelnia biznesowa w Warszawie

Gdzie warto obecnie studiować w stolicy i jakie kierunki są godne uwagi?

Uczelnia biznesowa w Warszawie

 

Warszawa regularnie rozwija się pod względem poziomu edukacji. Liczne uczelnie wyższe zachęcają absolwentów szkół średnich oraz studiów I stopnia, przyciągając mieszkańców nie tylko stolicy, ale całego kraju, a nawet obcokrajowców. Jak wybrać dobrą szkołę o ukształtowanej renomie i prestiżu, której absolwenci mogą się pochwalić doskonałymi osiągnięciami?

Akademia Leona Koźmińskiego - lider w rankingach uczelni biznesowych

Jeżeli szukasz uczelni ekonomicznej, która nie tylko wiele obiecuje, ale może udokumentować swoją wysoką pozycję, wybierz Akademię Leona Koźmińskiego. Nieprzerwanie od prawie 30 lat kształci ona młodych ludzi. Od 2009 roku znajduje się w międzynarodowych rankingach uczelni biznesowych "Financial Times". W 2021 Koźmiński został uznany, właśnie przez FT, za najlepszą szkołę biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród kryteriów oceny znalazły się tu przede wszystkim program oraz sukcesy absolwentów.

Według "Perspektyw" ALK jest liderem rankingu uczelni ekonomicznych w Polsce. Kolejnym godnym uwagi osiągnięciem jest posiadanie "potrójnej korony akredytacyjnej”: EQUIS, AMBA i AACSB, którą mogą się poszczycić tylko najlepsze w kraju szkoły. Na świecie jest tylko 100 uczelni biznesowych, które posiadają wszystkie trzy akredytacje.

Akademia Leona Koźmińskiego jest w dużej mierze nakierowana na umiędzynarodowienie. Możesz wybrać kierunki studiów prowadzone wyłącznie w języku angielskim i wziąć udział w wymianie studenckiej z jedną z 220 uczelni zagranicznych.

Co ważne, absolwenci Koźmińskiego to osoby, które bardzo szybko odnajdują swoje miejsca na rynku pracy i mogą liczyć na wysokie zarobki.

Prestiżowe kierunki na uczelni biznesowej

Kierunki studiów z zakresu finansów, ekonomii, zarządzania i szeroko pojętego biznesu, to aktualnie jedne z najchętniej wybieranych. Wiele z nich nie daje konkretnego zawodu, lecz gruntownie przygotowuje studentów do tego, by odnaleźć swoją ścieżkę kariery i dostosować do zmieniających się na rynku pracy warunków.

Programy studiów w ALK powstają przy współpracy z dużymi przedsiębiorstwami, pracodawcami, którzy pomagają określić aktualne trendy biznesowe. Uczelnia oferuje swoim studentom odbywanie praktyk w ponad 150 firmach o ugruntowanej pozycji na rynku.

Szczególnie godnymi uwagi są obecnie takie studia licencjackie jak prawo w zarządzaniu biznesem, psychologia w zarządzaniu, zarządzanie - socjologia biznesu i mediów. Wszystkie te kierunki są stworzone w odpowiedzi na bieżące potrzeby rynku.

Jak zostać studentem Akademii Leona Koźmińskiego?

Podstawą dostania się na studia I stopnia w Akademii Leona Koźmińskiego, są wyniki z egzaminów maturalnych. Każdy procent zostaje przeliczany na punkty, które ostatecznie pozwalają zakwalifikować lub odrzucić kandydata. Komisja rekrutacyjna przelicza również wyniki "starej matury", matury międzynarodowej lub zagranicznej. Dzięki temu każdy ma równe szanse na to, by móc się kształcić w Koźmińskim.

Akademia Leona Koźmińskiego jest jedną z najstarszych uczelni niepublicznych w kraju. Jej ogromnym atutem jest jednak nieustanne podążanie za zmieniającą się rzeczywistością w celu zapewnienia swoim absolwentom udanego startu w życie zawodowe.

 

Źródło: artykuł partnera