Dodano: 18 listopad 2021r.

Plansze edukacyjne - nowy sposób na zdobywanie wiedzy

Plansze edukacyjne - nowy sposób na zdobywanie wiedzy

 

Zdobywanie wiedzy przez młode umysły jest dla każdego ucznia, rodziców, a także nauczycieli niezwykle ważne. W tym trudnym zadaniu, którego w żaden sposób nie da się pominąć, warto wspomóc się odpowiednimi pomocami dydaktycznymi. Plansze edukacyjne są znakomitą odpowiedzią na aktualne potrzeby uczniów. Te stworzone przez doświadczonych nauczycieli znajdziesz w księgarni internetowej SklepKujonek.pl.

Co to są plansze edukacyjne?

Dzieci i młodzież o wiele lepiej zapamiętują treści, które poparte są komunikatem wizualnym. To właśnie dlatego w podręcznikach do matematyki najważniejsze wzory i pojęcia najczęściej są przedstawione w formie kolorowej ramki. Jednak kartkowanie książek i szukanie danego zagadnienia może zniechęcić do dalszej nauki. Nowoczesne pomoce dydaktyczne, jakimi są plansze edukacyjne stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych materiałów. Każda z nich to jedno zagadnienie, które zostało przedstawione na karcie o wygodnym formacie. Zawierają wiele kolorów, które skutecznie przyciągają uwagę i zachęcają uczniów do dalszej nauki, tym samym nie rozpraszając ich - można się w pełni skupić na omawianym temacie.

liczby pierwsze sklepkujonekpl

Plansza edukacyjna liczby pierwsze - SklepKujonek.pl

Jak korzystać z plansz edukacyjnych?

Jak widzisz plansze edukacyjne są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla uczniów. Warto z nich korzystać w domu, na lekcjach czy zajęciach wyrównawczych i korepetycjach. Jak to zrobić? To banalnie proste! Zaopatrz się w karty edukacyjne z przedmiotów i zagadnień, które Cię interesują i po prostu zacznij z nich korzystać przy najbliższej okazji. Każda z nich przedstawia odrębny temat, który jest opisany na okładce - dzięki temu w mig wyciągniesz tą planszę, która jest Ci właśnie potrzebna. Mogą stanowić formę przydatnej "ściągi", która pozwala bardzo szybko wrócić do potrzebnego zakresu materiału. Ich obsługa jest w pełni intuicyjna, co działa oczywiście na plus. Każdy uczeń bez względu na wiek i stopień zaawansowania poradzi sobie z przedstawionymi kartami edukacyjnymi.

karta edukacyjna sklepkujonekpl

Plansza edukacyjna Porównanie czasów Present Continuous i Present Simple - SklepKujonek.pl

Zalety plansz edukacyjnych

Plansze edukacyjne i systematyczne korzystanie z tych pomocy dydaktycznych niesie ze sobą wiele zalet:

  • bardzo pozytywnie wpływają na pamięć uczniów i to niezależnie od wieku,
  • to skuteczny sposób na utrwalenie zdobytej wiedzy,
  • pomagają w zdaniu ważnego testu i sprawdzianu,
  • świetnie przygotowują do egzaminu ósmoklasisty i matury - są wstępem i fundamentem do zdobywania wiedzy na studiach,
  • przydają się przed przystąpieniem do olimpiady,
  • ze względu na swój format można nimi ozdobić ścianę nad biurkiem, nosić ze sobą w plecaku czy torbie,
  • wykonane są z grubego materiału, dodatkowo pokrytego laminatem, dzięki czemu posłużą wiele lat,
  • można nabyć karty z różnych przedmiotów i zagadnień w bardzo niskiej cenie.

questiontags sklepkujonekpl

Plansza edukacyjna Question Tags - SklepKujonek.pl

Idź z duchem czasu i postaw na plansze edukacyjne!

Karty edukacyjne są świetną pomocą dydaktyczną, która wspiera rozwój uczniów. Z nich pomocą można poszerzyć wiedzę, pamięć i koncentrację. Z odrobiną wyobraźni możesz wykorzystać je także z rodzeństwem lub rówieśnikami w trakcie edukacyjnej zabawy. Bardzo polecamy!

 

Źródło: artykuł partnera