Dodano: 06 sierpień 2020r.

Najlepsze metody na naukę języka

Na naukę nigdy nie jest za późno. I choć wielu z nas obawia się podjąć wyzwania nauki nowego języka w dorosłym wieku, to zawsze warto spełniać marzenia. W rzeczywistości może się bowiem okazać, że nie taki diabeł straszny, jak go malują! Ponadto w dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji wiele nowoczesnych metod, które sprawiają, że nauka języka staje się łatwa, prosta i przyjemna. Poznaj najlepsze metody na naukę języka i rozwijaj swoje umiejętności.

Najlepsze metody na naukę języka

 

Praktyczne fiszki i pomocne obrazki

Dzięki fiszkom możesz uczyć się języka samodzielnie w domu. Żeby je przygotować, potrzebujesz jedynie małych karteczek oraz długopisu lub markera. Jak przygotowujemy fiszki? Zapisujemy na kartkach wszystkie wyrażenia, słowa, zwroty, które poznaliśmy, które są dla nas nowe lub sprawiają kłopot. Na odwrocie zaś zapisujemy ich tłumaczenie. W ten sposób budujemy sobie własny, prywatny słownik, który odpowiada precyzyjnie naszym potrzebom. Do fiszek najlepiej zaglądać regularnie, aby utrwalać wiedzę. Kiedy już nauczymy się danego zwrotu, karteczka wędruje do pudełka, które w razie problemów zawsze służy pomocą.

Innym sposobem jest nauka za pomocą obrazków. Polega to na ilustrowaniu problematycznych słów oraz zwrotów za pomocą rysunków. Każdy ma swój system skojarzeń, więc taki sposób nauki jest dla każdego indywidualny i niepowtarzalny. Połączony z fiszkami stworzy ciekawą i kreatywną alternatywę do samodzielnej nauki języka w domu. 

Teksty piosenek i ciekawe artykuły

Innym sposobem na obcowanie z interesującym nas językiem jest tłumaczenie tekstów piosenek oraz ciekawych artykułów. Podstawowym źródłem wiedzy powinien być dla nas słownik z dobrze opracowanego naukowo wydawnictwa. Możemy oczywiście też na początku posługiwać się słownikami dostępnymi online. W zależności od naszego gustu muzycznego oraz zainteresowań możemy poszukać materiałów na temat: mody, kuchni, motoryzacji czy filmów. Ten sposób nie dość, że rozwinie naszą wiedzę, to jeszcze pozwoli ćwiczyć praktyczne wyrażenia i zwroty. Oczywiście wymaga poświęcenia odpowiedniej ilości czasu oraz wiele cierpliwości. 

Ciekawym pomysłem jest również skorzystanie z klasycznych pozycji literatury światowej wydanych w języku, którego chcemy się nauczyć. Dostępne są bowiem specjalne wydania z objaśnieniami właśnie dla osób uczących się języków. 

Ucz się codziennie z wygodną aplikacją

Zalety powyższych sposobów nauki języka rozszerzone o ćwiczenie wymowy łączy w sobie aplikacja do nauki języka Babbel. Jest to proste w obsłudze oraz bardzo wygodne narzędzie, które pomoże nam w nauce wybranego języka bez względu na poziom zaawansowania, na którym jesteśmy. Dzięki aplikacji możemy uczyć się w każdym miejscu i o każdej porze. Dlatego propozycja od Babbel jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla uczniów, studentów, jak i osób zapracowanych. W aplikacji, z której możemy korzystać na komputerze oraz na ekranie smartfona, system inteligentnych powtórek pomoże w wypracowaniu nawyku regularnej nauki. Nie potrzebujemy karteczek, artykułów ani książek. Wystarczy telefon, który zawsze mamy przecież przy sobie. Wśród języków mamy do wyboru angielski oraz niemiecki na różnych poziomach zaawansowania. Przetestuj aplikację już dziś i naucz się języka z Babbel

 

Artykuł sponsorowany