Dodano: 11 grudzień 2020r.

Książkowe prezenty idealnym pomysłem na udane święta

Boże Narodzenie to najpiękniejszy czas w roku dla wielu z nas. Cieszymy się ze spotkań z bliskimi, wigilijnych potraw i pięknej choinki. Jeśli w naszym domu pojawia się choinka - to nie może zabraknąć pod nią prezentów. Poszukiwanie świątecznych podarunków jest jednak wielkim wyzwaniem. Idealnym pomysłem na podarunek dla bliskich osób są książki.

Książkowe prezenty idealnym pomysłem na udane święta

 

Dlaczego książki są dobrym prezentem?

Czytanie książek jest doskonałą rozrywką dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci czy zainteresowań. Oferta wydawnicza jest tak różnorodna, że znajdzie się w niej ciekawy tytuł dla każdego z Twoich bliskich. W końcu książki to nie tylko powieści, ale również biografie, literatura faktu, albumy, komiksy, książki kucharskie czy podręczniki. Książka ma też wiele praktycznych zalet:

  • jest to prezent tani,
  • nie zajmuje dużo miejsca,
  • można do niej wielokrotnie wracać.

Nie można też zapominać, że czytanie rozwija wyobraźnię, pobudza kreatywność oraz dostarcza informacji w różnych dziedzinach. Każda książka uczy nas czegoś nowego. Ważna jest zarówno wiedza naukowa, jak i wiedza o emocjach, uczuciach i otaczającym nas świecie.

Jakie książki sprawdzą się w roli świątecznego podarunku?

Podczas wybierania książki na prezent powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim zainteresowania osoby, którą chcemy uszczęśliwić. 

Dla gospodyni domowej najlepiej kupić książkę kucharską z pięknymi zdjęciami i miejscem na wpisanie własnych przepisów. Fani sportu ucieszą się z biografii ulubionego sportowca. Dzieci ucieszą się z ilustrowanych bajek, wierszy lub opowiadań. Starsi członkowie rodziny z pewnością będą zafascynowani książką opartą na prawdziwych wydarzeniach. Uniwersalnym rodzajem książki będą jednak powieści.

Powieści dobre dla wszystkich

Tematyka powieści jest niezwykle różnorodna i z powodzeniem możemy znaleźć taką, która spodoba się mężczyźnie, kobiecie czy nastolatkowi. Najpopularniejsze powieści pochodzą z gatunku kryminalno-sensacyjnego. Takie książki wzbudzają zainteresowanie już od pierwszych stron, a atmosfera tajemniczości zachęca do lektury. Ponadto kobietom mogą przypaść do gustu romanse i powieści erotyczne, a mężczyznom powieści fantastyczne czy science fiction. 

Zastanawiasz się nad tym, jaką konkretnie książkę wybrać? Zawsze możesz postawić na sprawdzone tytuły, które zachwyciły miliony czytelników. Jeśli szukasz czegoś wciągającego, a zarazem rozwojowego, sięgnij po powieść „Gambit królowej” Tevisa Waltera. To książka o szachach, rywalizacji, samotności i poszukiwaniu sensu życia. Na jej podstawie powstał również wspaniały serial dla Netflixa, a więc po przeczytaniu książki Twój bliski będzie miał jeszcze zajęcie na kilka świetnie spędzonych godzin.

 

Źródło: artykuł sponsorowany