Dodano: 30 grudzień 2020r.

Dziecięca aktywność fizyczna – jak nie stracić formy zimą?

O ile latem nie trudno o aktywność fizyczną, w miesiącach zimowych stanowi to niemałe wyzwanie. Dlatego w tym przypadku istotne jest zaangażowanie rodziców i umiejętność zorganizowania odrobiny ruchu dla swoich pociech. Jest to bardzo ważne, ponieważ aktywność fizyczna jest istotnym elementem zdrowego życia dzieci i ich rodziców, a jej brak to główny czynnik przyczyniający się do rozwoju nadwagi i otyłości.

Dziecięca aktywność fizyczna – jak nie stracić formy zimą?

 

Rodzinne spacery

Bardzo prostym sposobem na zachowanie sprawności ruchowej zimą jest spacer na obrzeżach miasta, w podmiejskim lub osiedlowym parku. Wbrew pozorom taka forma aktywności angażuje wiele partii mięśniowych, zwiększa efektywność pracy serca i pozwala na lepsze dotlenienie organizmu. W dodatku regularne spacerowanie pozwala na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej i naddatku kalorycznego, dzięki czemu zadbamy o smukłą i zdrową sylwetkę.

Zabawy taneczne

Ruch i dobra zabawa to połączenie niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Świetną propozycją dla roztańczonych dzieci i ich rodziców są gry, dostępne na telewizyjnych konsolach. Dzięki temu można w rytm ulubionej muzyki całą rodziną wykonywać przeróżne choreografie taneczne. Jest to doskonały pomysł, który pozwoli nie tylko rozruszać nasze ciało, ale także zintegrować wszystkich domowników, rozgrzać i poprawić nastrój w chłodne, zimowe dni.

Łyżwy

Dla osób, które lubią sporty typowo zimowe, z pomocą przychodzą znane wszystkim od lat łyżwy. Nawet gdy pogoda jest niesprzyjająca, warto wybrać się z dziećmi na kryte lodowisko, gdzie ci bardziej początkujący będą mogli rozwijać swoje umiejętności z wykorzystaniem np. pingwinów do nauki jazdy, a zaawansowani – beztrosko śmigać po lodowej tafli. Łyżwy w skuteczny sposób wpływają na naszą kondycję, poprawiają koordynację i zwiększają elastyczność stawów, a oprócz tego sprawią dużo frajdy i poprawią samopoczucie zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom.

Stoki narciarskie

Jeżeli zależy nam na aktywności na świeżym powietrzu, to kolejną okazją do zadbania o kondycję fizyczną dzieci są okoliczne stoki narciarskie, które oferują jazdy instruktażowe i szkoleniowe dla mniej wprawionych narciarzy i snowboardzistów. Dzięki temu rodzice będą mogli zostawić pociechy pod bacznym okiem instruktora i zapewnić sobie chwilę wytchnienia. Co ważne, na taki wypad nie trzeba kompletować od razu całego kosztownego rynsztunku narciarskiego, tylko skorzystać ze sprzętu dostępnego w wypożyczalni przy stoku. Warto jednak pomyśleć o prowiancie, który na pewno przyda się po zimowym szaleństwie na stoku.

Zadbaj o skórę dziecka!

Podczas zimowego dbania o formę dzieci należy pamiętać o ich bezpieczeństwie i zdrowiu, dlatego warto być przygotowanym na różne niespodziewane sytuacje, aby utrzymać skórę dziecka w dobrej kondycji i zapewnić jej odpowiedni komfort. W takich okolicznościach przydaje się kojący żel Fastum Junior, który jest stworzony dla małych miłośników sportu. To receptura oparta na połączeniu składników pochodzenia naturalnego. Zawiera ona m.in. escynę, która wspomaga naturalne zmniejszanie obrzęków, kojącą bromelainę, a także trokserutynę chroniącą naczynia krwionośne oraz chłodzący mentol, który w razie potrzeby zadziała obkurczająco i zapewni uczucie natychmiastowej ulgi. To co ważne, żel ten można stosować już od 3. roku życia, pamiętając tylko aby nie nakładać go na uszkodzoną skórę.


Źródło: artykuł partnera