Dodano: 09 lipiec 2020r.

Co to jest eTA Kanada i jak ją uzyskać?

Co to jest eTA Kanada i jak ją uzyskać?

 

Co to jest eTA Kanada?

eTA do Kanady to skrót od Electronic Travel Authorization (Elektroniczna Autoryzacja Podróży). Jest to angielski skrót powszechnie stosowany na całym świecie. Taki dokument można uzyskać drogą elektroniczną. Jest on zespolony z paszportem, a to sprawia, że umożliwia nam podróż do Kanady. Jednak osoby, które do Kanady wybierają się drogą lądową lub drogą morską nie potrzebują takiego dokumentu. W takiej sytuacji wystarczy, że zapoznają się oni z przepisami prawnymi. Od pierwszej połowy 2016 roku obywatele polscy muszą posiadać dokument eTA, jeżeli planują wyjazd do Kanady. Sytuacja wygląda tak samo w przypadku obywateli innych krajów.

Jak zrobić wizę eTA do Kanady?

Żeby wyruszyć do Kanady wystarczy, że wypełnimy prosty wniosek elektroniczny dostępny na stronie: https://etacanadaonline.com/pl. Po wypełnieniu i opłaceniu takiego wniosku będziemy mieć prawo do podróżowania do Kanady przy użyciu drogi lotniczej. Należy jednak przestrzegać wszystkich przepisów celnych, które obowiązują na terytorium tego kraju oraz zaopatrzyć się w ubezpieczenie zdrowotne, ponieważ prawo w Kanadzie jest bardzo restrykcyjne pod tym względem. Nie ma raczej większych problemów z uzyskaniem tego dokumentu, ponieważ tylko pojedyncze jednostki go nie uzyskują. eTA Canada traci ważność razem z paszportem, dlatego powinniśmy pamiętać o tym, żeby zachować jego ważność. W normalnej sytuacji wiza do Kanady zachowuje ważność przez 5 lat od chwili jej wyrobienia. Jednak wcale to nie oznacza, że możemy w Kanadzie przebywać przez 6 lat. Najdłużej możemy spędzić 6 miesięcy na terytorium tego kraju. Jednocześnie nie możemy w tym okresie podejmować pracy zarobkowej oraz nauki, ponieważ wtedy potrzebujemy wizy długoterminowej. Istnieją inne wymogi jej uzyskania, ale osoba ją posiadająca ma również szersze uprawnienia.

eTA do Kanady

Wymagania do uzyskania eTA

Do złożenia wniosku potrzebny będzie nam aktualny adres e-mail oraz paszport. Wniosek jest rozpatrywany elektronicznie w ciągu 15 minut. Na otrzymanie eTA będziemy musieli poczekać maksymalnie 3 dni robocze. Koszt uzyskania dokumentu to 39 euro.

Kto może wjechać do Kanady?

Każdy obywatel Polski może złożyć wniosek o wydanie eTA. Dotyczy to także obywateli pozostałych krajów, w których nie jest obligatoryjna tradycyjna wiza kanadyjska. Jednocześnie osoby, które posiadają status uchodźcy również mogą mieć wydaną wizę.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany