Dodano: 18 wrzesień 2020r.

Bluzy medyczne: z wzorkiem czy bez?

Bluza medyczna to jeden z niezastąpionych elementów stroju pracowników służby zdrowia. Chętnie sięgają po nią lekarze, stomatolodzy, pielęgniarki oraz rehabilitanci, a także ratownicy medyczni. Bluzy są synonimem wysokich standardów higienicznych, kojarzą się z profesjonalizmem i wzbudzają zaufanie pacjentów. Dzięki eleganckim krojom i zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, bluzy medyczne świetnie prezentują się nawet podczas długiego dyżuru w trudnych warunkach. Do wyboru są zarówno eleganckie bluzy w jednolitym kolorze, jak i kolorowe wersje, również w zabawne wzorki. Którą opcje wybrać?

Bluzy medyczne: z wzorkiem czy bez?

 

Klasyczne bluzy medyczne

Tradycyjne kolory, które kojarzą się z zawodami medycznymi, to biel oraz błękit. Bluzy medyczne uszyte z tkanin w tych kolorach świetnie sprawdzą się w każdej placówce medycznej: w szpitalu, przychodni lub gabinecie stomatologicznym. W sklepie stelo.pl można znaleźć bluzy także w innych kolorach: bordowym, szarym czy też zielonym, a także w wielu odcieniach niebieskiego i granatu. Zaletą bluz o jednolitych kolorach jest z pewnością klasyczny design i elegancja, która bez wątpienia powinna wyróżniać lekarzy i pielęgniarki, a także pracowników administracyjnych zatrudnionych w służbie zdrowia. Takie stroje budzą zaufanie i pomagają zbudować profesjonalny wizerunek, a tym samym pomagają pracownikom medycznym kreować swój autorytet wśród współpracowników i pacjentów. Wybierając model uszyty z wysokiej jakości tkaniny, która jest odporna na deformacje i odbarwienia, nawet pomimo częstego prania w wysokiej temperaturze, zyskujemy gwarancję, że strój przez długie lata będzie się prezentował elegancko i gustownie. Jednolite, eleganckie kolory bluz medycznych świetnie sprawdzą się w każdej sytuacji, kiedy zależy nam na elegancji, dobrym stylu i podkreśleniu profesjonalizmu.

Bluzy medyczne z wzorkiem

Klasyczne, jednolite bluzy medyczne to tylko jedna z propozycji dla lekarzy i innych pracowników zawodów medycznych. Ciekawą alternatywą są bluzy medyczne we wzorki, ozdobione na przykład kreskówkowym motywem. Ich ogromną zaletą jest fakt, że dają lekarzom oraz pielęgniarkom możliwość wyrażenia siebie i swojego gustu także w ciągu dnia pracy. Kolorowe, zdobione nadrukiem bluzy mogą odzwierciedlać zainteresowania lub pokazywać poczucie humoru osoby, która je nosi. To doskonały sposób na pokazanie swojej osobowości nawet w tak formalnym miejscu pracy, jakim jest szpital, przychodnia zdrowia czy też gabinet zabiegowy. Bluzy medyczne z wzorkiem pomagają ocieplić wizerunek pracowników medycznych i tym samym pomagają pacjentom przełamać dystans, który często towarzyszy im w relacjach z lekarzami. W przypadku lekarzy, którzy pracują z dziećmi, między innymi pediatrów oraz stomatologów dziecięcych, bluza medyczna z wzorkiem to doskonały sposób na ośmielenie małego pacjenta i zredukowanie jego lęku związanego z wizytą. Lekarz ubrany w kolorową bluzę z motywem myszki Miki lub bohaterów kreskówki Toy Story każdemu małemu pacjentowi wydaje się bardziej przyjazny, dzięki czemu o wiele łatwiej nawiązać z nim kontakt- warto wykorzystać tą wiedzę, aby ułatwić sobie pracę z maluchami.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, które bluzy medyczne są lepsze: z wzorkiem czy bez. Warto podejść do tego wyboru kreatywnie, dobierając bluzę zależnie od okazji i planów zawodowych na dany dzień i posiadać w swojej szafie zarówno klasyczne, jednolite modele, jak i nieco bardziej awangardowe wersje z kolorowymi wzorkami i zakładać je stosownie do nastroju.

 

Artykuł sponsorowany