Dodano: 07 listopad 2019r.

Praca na biegunie. IGF PAN ogłasza nabór do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund

Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk szuka kandydatek i kandydatów na uczestników 43. Wyprawy Polarnej do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie.

Praca na biegunie. IGF PAN ogłasza nabór do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund

 

Na stronach IGF PAN pojawiła się informacje o naborze do 43. Wyprawy Polarnej do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund. Instytut poszukuje osób do tzw. grupy zimującej, czyli całorocznej. I choć podczas pobytu na Stacji każdy robi to, co jest aktualnie konieczne, to w ogłoszeniu określono kwalifikacje poszukiwanych osób.

Do Stacji na Spitsbergenie IGF PAN szuka obecnie geofizyka z doświadczeniem w dziedzinach geofizyki lub elektroniki, meteorologa najlepiej z doświadczeniem w służbie meteorologicznej IMGW, specjalisty ds. monitoringu środowiska / hydrochemika z doświadczeniem w pracy w laboratorium chemicznym, w obsłudze chromatografu jonowego oraz w pracy w terenie, informatyka z doświadczeniem w zakresie administrowania systemów Linux/Windows i teleinformatyce/łączności internetowej, mechanika z umiejętnością obsługi agregatów prądotwórczych i silników wysokoprężnych oraz konserwatora z doświadczeniem w zakresie robót ogólnobudowlanych oraz napraw i konserwacji instalacji sanitarnych, elektrycznych i konstrukcyjnych.

Wyjazd do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund im. Stanisława Siedleckiego nastąpi w czerwcu 2020 roku. Okres pracy zakończy się w lipcu następnego roku.

IGF PAN szuka także kandydatek i kandydatów do grupy letniej. Do wyprawy poszukiwani są: pracownik techniczny z umiejętnościami w zakresie robót ogólnobudowlanych, stolarki, elektryki, hydrauliki i mechaniki, asystent terenowy z doświadczeniem terenowym (zimowym i górskim) i motorowodnym, administrator Stacji z doświadczeniem w zakresie administracji biurowej i obsługi ruchu turystycznego oraz znajomością języka angielskiego oraz kucharz i pomocnik kucharza z praktyką w żywieniu zbiorowym.

Okres pobytu grupy letniej w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund będzie trwał od czerwiec do wrzesień 2020 roku. Wyjątkiem jest stanowisko kucharza, którego pobyt na Stacji będzie trwał od kwietnia/maja do września 2020 roku.

W ogłoszeniu wyszczególniono też, że dodatkowymi atutami będą patenty motorowodne, zaświadczenia ukończenia wszelkiego rodzaju kursów medycznych (pierwsza pomoc, ratownictwo), doświadczenie terenowe (w szczególności zimowe górskie), wszelkiego rodzaju uprawnienia i umiejętności związane z obsługą instalacji elektrycznych (SEP), urządzeń mechanicznych (np. transporterów PTS, dźwigów HDS, ciągników) oraz uprawnienia spawalnicze. Przyda się także znajomości języków obcych, w szczególności języka angielskiego.

Polska Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego położona jest w południowej części norweskiej wyspy Spitsbergen. Placówka została założona w 1957 roku. Prowadzi całoroczne badania naukowe i jest najdalej wysuniętą na północ stałą polską instytucją naukową. Stacja jest zarządzana przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Szczegóły naboru na stronach IGF PAN.

 

Źródło: IGF PAN, fot. Joanna Perchaluk/IGF PAN