Dodano: 22 października 2018r.

Polka prezydentem-elektem Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej

Dr hab. n. med. Jolanta Kunikowska, adiunkt Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, została jednogłośnie wybrana prezydentem-elektem Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej (European Association of Nuclear Medicine EANM). W latach 2019-2020 dr hab. n med. Jolanta Kunikowska będzie pełnić funkcję prezydenta-elekta EANM, a w latach 2021-2022 prezydenta EANM.

Polka prezydentem-elektem Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej

 

Podczas Kongresu Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej, który odbył się w dniach 13-17 października w Düsseldorfie, dr hab. n. med. Jolanta Kunikowska została jednogłośnie wybrana prezydentem-elektem Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej. 

Dr hab. n. med. Jolanta Kunikowska, adiunkt w Zakładzie Medycyny Nuklearnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.


W ramach medycyny nuklearnej dr hab. n. med. J. Kunikowska zajmuje się tematyką personalizowanej terapii w guzach neuroendokrynnych, glejakach mózgu oraz zastosowaniem nowych znaczników, takich jak antygen specyficzny dla raka prostaty w diagnostyce chorób nowotworowych.  

Dr hab. n med. J. Kunikowska od lat aktywnie działa w polskich i europejskich strukturach naukowo-badawczych. Od  wielu lat jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej,  a od 2014 roku była w zarządzie EANM. W latach 2008-2014 roku była Delegatem Krajowym EANM a w latach 2010-2015 członkiem komitetu onkologicznego EANM.  

– Jednogłośny wybór pani doktor Jolanty Kunikowskiej na prezydenta Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej to wielki osobisty sukces pani doktor, a dodatkowo odzwierciedlenie i docenienie Jej bogatego dorobku i aktywności naukowej w dziedzinie medycyny nuklearnej. To także ogromny sukces całego naszego środowiska – czujemy się dumni z sukcesu naszej koleżanki i docenieni za wieloletni aktywny wkład w światową naukę na polu medycyny nuklearnej – mówi prof. Leszek Królicki, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny nuklearnej.

– Medycyna nuklearna, dziedzina tak prężnie się rozwijająca, stawia przed badaczami i klinicystami mnóstwo codziennych wyzwań. Coraz więcej potrzeb zdrowotnych naszego społeczeństwa i rosnące możliwości zastosowań dla różnorodnych procedur medycyny nuklearnej w tym kontekście spotykają się z rzeczywistością personalizowanej medycyny precyzyjnej, w której współczesna diagnostyka i terapia nuklearna mają wiele do zaoferowania. Nasza Koleżanka doktor Jolanta Kunikowska świetnie rozumie te wyzwania. Nie mam wątpliwości, że poprowadzi świat europejskiej medycyny nuklearnej w kierunku fascynujących, a zarazem cennych inicjatyw naukowo-badawczych - dodał Królicki.

 

Źródło: inf. prasowa