Dodano: 29 styczeń 2020r.

Odzież medyczna nie musi być nudna - poznaj bluzy we wzorki!

Kolory które nas otaczają mają wpływ na nasze samopoczucie, ale też na to jak jesteśmy odbierani przez innych. Dla całego personelu medycznego ten aspekt jest wyjątkowo ważny.

Odzież medyczna nie musi być nudna - poznaj bluzy we wzorki!

 

Szczęśliwie nowoczesny wizerunek lekarek i lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy zdecydowanie się poprawia. Już nie kojarzą się oni wyłącznie ze sterylną bielą. Higieniczna biel medycznych fartuchów może nawet powodować strach przed lekarzem i dystans między nim a pacjentem.

Czy lekarze mogą nosić kolorową odzież medyczną lub bluzy medyczne we wzorki?

Fartuch medyczny często wybierany jest w którymś z bardziej klasycznych kolorów kojarzących się z zawodem lekarza. Zieleń i biel są wciąż jednymi z najczęściej wybieranych barw. Jednak nie istnieją żadne regulacje prawne dotyczące kolorów, czy wzorów na odzieży medycznej. Natomiast mogą one pojawić się w wewnętrznych regulaminach szpitala lub przychodni. Często bierze się pod uwagę ten aspekt w placówkach prywatnych. Jeśli nie jesteśmy skrępowani żadnymi wymogami odgórnymi, to co w pracy ubierzemy jest wyłącznie naszym wyborem. Zatem kolorystyka i wzornictwo odzieży głównie zależy od preferencji osobistych, jeśli nie lubimy nudnych zuniformizowanych strojów możemy postawić na kolor i wzory.

Dlaczego warto wybrać odzież medyczną we wzory?

Wizyta w szpitalu lub nawet przychodni medycznej wiąże się często ze stresem. Pacjenci  obawiają się spotkania z lekarzem, bólu podczas badań, złych wyników. Często obawy te nie mają uzasadnienia, a formalizm i uniform lekarski buduje dystans między ludźmi. Barwa jest falą, która odczytywana jest dzięki komórkom światłoczułym na siatkówce oka. Mózg, który odbiera kolor przesyła sygnały w formie neuroprzekaźnika do odpowiednich gruczołów dokrewnych. To w dalszej kolejności wywołuje reakcję hormonalną. Zatem barwy maja faktyczny wpływ na nasz stan fizyczny. Od interpretacji naszego mózgu zależy nasza reakcja.

Specyficzna szpitalna kolorystyka może powodować lęk, który jesteśmy w stanie zniwelować dodając odrobinę humoru do naszego codziennego wyglądu. Szczególnie ważne jest to w kontakcie z najmłodszymi pacjentami, bluza we wzorki z ich ulubioną postacią z bajki pomoże sprawić, że będą darzyły specjalistę większym zaufaniem. Wzory kwiatowe, z napisami, wizerunkami zwierząt pozwalają na zachowanie formalnego stroju odpowiedniego do zawodu, ale jednocześnie wciąż możemy postawić na indywidualizm i wyrażenie siebie jako specjalisty.

Czy kolorowa odzież medyczna jest profesjonalna?

Służbowy strój pozwala zidentyfikować przynależność do danego zawodu. Ale mimo wszystko nie musi oznaczać codziennie tego samego, jednobarwnego nudnego uniformu. Profesjonalna odzież dla personelu medycznego wciąż umożliwia zachowanie elementów, które cechują wygląd lekarza i są w tym zawodzie konieczne. Bluzy medyczne damskie i męskie, spodnie, fartuchy medyczne u wyspecjalizowanych producentów są produkowane z najwyższej jakości materiałów, z dbałością o wygodę podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Odzież medyczna dla kobiet powinna być tak skrojona, aby prezentowała się profesjonalnie, a jednocześnie podkreślała sylwetkę nie krępując ruchów w trakcie pracy. Wyposażenie w kieszenie umożliwiające przechowywanie niezbędnych akcesoriów jest dodatkowym atutem. Nieszablonowe wzory przyniosą uśmiech nie tylko u najmłodszych pacjentów, ale też zmniejszą dystans z dorosłymi pacjentami, którzy także mogą obawiać się wizyty lekarskiej. Bez wątpienia poprawią humor współpracownikom. Szeroki wybór najróżniejszych wzorów na bluzach medycznych posiada sklep Stelo z siedzibą w Warszawie i Lublinie, warto sprawdzić ich ofertę w sklepie internetowym stelo.pl. Znajdziesz tutaj ubrania nie tylko w modnych kolorach i wzorach. Przede wszystkim jest to profesjonalna odzież medyczna, którą cechuje funkcjonalność i wygoda, ale też estetyka wykonania i dbałość o atrakcyjny wygląd. Nawet w branży medycznej można podążać za modą i podkreślać swój styl przy zachowaniu w pełni profesjonalnego stroju.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany