Dodano: 13 marzec 2020r.

Medycyna estetyczna – najpopularniejsze zabiegi!

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że najbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej, wiążą się z poprawą zdrowia i wyglądu skóry. Chcemy bowiem zachować jak najdłużej jej elastyczność i gładkość. Pomocne są w tym nowoczesne zabiegi, które nie tylko regenerują skórę, ale również ją nawilżają i odżywiają.

medycyna estetyczna

 

Oto kilka z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, związanych z poprawą i utrzymaniem kondycji skóry. W zestawieniu znalazł się, lifting wolumetryczny, modelowanie twarzy hydroksyapatytem wapnia i mezoterapia bezigłowa.

Lifting wolumetryczny

Lifting wolumetryczny to zabieg medycyny estetycznej, który pozwala przywrócić tkance podskórnej jej utraconą objętość. Stosowany jest na skórę twarzy, pozwalając na wypełnienie zmarszczek i wymodelowanie podbródka i policzków. Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę specjalnego wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Przeprowadzany jest on w znieczuleniu miejscowym. Uzyskane efekty są natychmiastowe i można cieszyć się nimi nawet przez 12 miesięcy.

Crystalys – modelowanie twarzy hydroksyapatytem wapnia

Zabieg ten pozwala na skuteczne i stosunkowo długotrwałe wypełnienie ubytków i fałdów objętościowych twarzy np.: linii marionetki, bruzdy podbródkowej, fałd nosowo-wargowych, opadających kącików ust czy zapadniętych policzków. W tym celu aplikowany zostaje specjalny preparat Crystalys – który zawiera w sobie hydroksyapatyt wapnia w postaci mikrokuleczek zawieszonych w żelowym nośniku (z dużą zawartością wody). Preparat działa stymulująco na wzrost naturalnych włókien kolagenowych.

medycyna estetyczna - mezoterapia

 

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to innowacyjny zabieg, który zastępuje tradycyjną mezoterapię igłową. Metoda ta od wielu lat umożliwiała aplikację do skóry właściwej różnego rodzaju substancji odżywczych i leczniczych. Zdumiewające efekty zabiegów, które skutecznie regenerują skórę i przywracają jej odpowiednie nawilżenie oraz piękny wygląd, przełożyły się na popularyzację mezoterapii. Minusem jej tradycyjnej formy igłowej jest ból w trakcie zabiegu i zasinienie oraz obrzęk, jakie występują przez kilka dni po zabiegu.

Rozwiązaniem tego problemu jest mezoterapia bezigłowa. Na czym polega? Przy mezoterapii bezigłowej korzysta się ze specjalnego urządzenia Vital Injector 2, które pozwala na przeprowadzenie zabiegu w sposób próżniowy i niezwykle precyzyjny. Dzięki temu sam zabieg jest bezbolesny, a po jego zakończeniu, nie pozostają na twarzy żadne trwałe ślady, które wymagałyby kilkudniowego gojenia się skóry.

Próżniowa mezoterapia Katowice

Mezoterapia to zabieg, który można przeprowadzać na różne rejony ciała. Doskonale nadaje się bowiem, nie tylko do nawadniania, odżywiania i regenerowania skóry twarzy, ale można go stosować również w walce z rozstępami, cellulitem oraz bliznami. Za pomocą mezoterapii próżniowej można poprawić zdrowie i wygląd całej skóry.

Warto przy tym korzystać z usług profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej. Próżniowa mezoterapia w Katowicach, obok szeregu innych zabiegów medycyny estetycznej i kosmetycznych, dostępna jest w gabinecie Dermapoint, gdzie nad wszystkimi zabiegami czuwają lekarze dermatolodzy, specjaliści z dziedziny kosmetologii oraz medycyny estetycznej.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany