Dodano: 24 listopada 2022r.

Kiedy jest najlepszy czas na przeszczep włosów?

W dzisiejszych czasach ludzie prowadzą intensywne życie. W rezultacie bardzo częstym problemem, z którym się borykają, jest wypadanie włosów, które jest powszechne już w bardzo młodym wieku. Mężczyźni mają problemy z wypadaniem włosów w wieku 20 lat, a u kobiet włosy zaczynają się przerzedzać w okresie menopauzy. Z powodu wypadania włosów zaczynają tracić poczucie własnej wartości. Istnieje wiele przyczyn wypadania włosów, takich jak genetyka, styl życia, dieta, schorzenia, leki i urazy.

Kiedy jest najlepszy czas na przeszczep włosów?

 

Utrata włosów u mężczyzn i kobiet

U kobiet utrata włosów spowodowana jest brakiem równowagi hormonalnej, a czynniki wieku odgrywają kluczową rolę. W przeciwieństwie do łysienia typu męskiego, łysienie typu kobiecego obejmuje całkowite przerzedzenie, które utrzymuje normalną linię włosów.

Przerzedzanie i wypadanie włosów u mężczyzn i kobiet jest zupełnie inne. Męska utrata włosów charakteryzuje się łysieniem na zakolach lub na czubku głowy, podczas gdy u kobiet wypadanie włosów jest subtelne i powolne, zaczynając od czubka głowy, a nie od linii włosów.

Na czym polega przeszczep włosów?

Lekarze badają jakość włosów, schemat ich wypadania i wielkość obszaru łysienia przed przeszczepem włosów. Korzystając z najnowszych technik transplantacji włosów.

Przeszczep włosów jest zabiegiem, który ma na celu przywrócenie naturalnie rosnących włosów w miejscach objętych łysieniem. Przeszczep włosów mogą wykonywać mężczyźni, jak i kobiety. Zabieg ten jest mało inwazyjny i bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Nie pozostawia żadnych blizn, daje bardzo naturalne efekty oraz cechuje się krótkim czasem rekonwalescencji. Przeszczep włosów w Turcji daje 97 proc. skuteczności. 

Przeszczep włosów w Turcji polega na pobraniu mieszków włosowych z tyłu i boków głowy, zwanego inaczej obszarem dawczym. Następnie przeniesieniu ich do miejsc objętych łysieniem, zwanych obszarami biorczymi. 

Przeszczep włosów w Turcji wykonywany jest najnowocześniejszymi technikami.

Metoda przeszczepu włosów micro FUE

W przypadku metody przeszczepu włosów FUE możemy przeszczepić nawet aż do 5000 graftów jednocześnie podczas jednego zabiegu. Obszar pozabiegowy regeneruje się w ciągu około 10 dni. Nie pozostawia blizn, ponieważ podczas zabiegu nie ma potrzeby przeprowadzenia nacięcia skóry głowy przy użyciu skalpela, ani nie zakłada się szwów. Grafty pobierane są za pomocą specjalnych szafirowych ostrzy, które są antybakteryjne, nie powodują szarpanych cięć i pozwalają uzyskać jeszcze bardziej naturalne efekty. 

Metoda przeszczepu włosów DHI

Pobieranie graftów odbywa się identycznie jak w przypadku metody przeszczepu włosów FUE. Natomiast w metodzie przeszczepu włosów DHI do implantacji mieszków włosowych stosuje się implantator zwany “piórem choi”. Otwieranie kanałów i wszczepianie graftów odbywa się jednocześnie. Podczas przeszczepu włosów metodą DHI nie ma potrzeby golenia całej głowy, jedynie obszar dawczy. Dlatego ta metoda jest bardziej preferowana dla kobiet. Nie pozostawia widocznych blizn i zapewnia naturalny wygląd. Czas trwania rekonwalescencji to około 10 dni.

Kiedy jest najlepszy czas na przeszczep włosów w zależności od wieku?

Zalecany wiek do przeszczepu włosów to 25 lat do 75 lat. Wczesne lata 20. nie są wskazane, ponieważ pacjent z wiekiem ma tendencję do utraty włosów nawet po przeszczepie, co wygląda bardzo nienaturalnie. W związku z tym pacjent musi powtórzyć przeszczep włosów. Wstępny przeszczep może zwiększyć gęstość włosów, ale wymaga dodatkowego leczenia na przestrzeni lat. Gdy pacjent ma 20 lat, nasilenie lub schemat wypadania włosów może nie być jeszcze w pełni określony. Tak więc najbardziej zalecany wiek do przeszczepu włosów to około 40 lat lub więcej. Jednak wiek nie jest jedynym czynnikiem decydującym, który twój lekarz weźmie pod uwagę. Decyduje o tym również wzór wypadania włosów, rozmiar łysiejącej części, jakość włosów w okolicy dawczej i tak dalej.

Wraz z wiekiem, ilość i jakość włosów w okolicy dawczej również staje się ważna. Jak wspomniano powyżej, dla udanej operacji przeszczepu włosów kluczowe znaczenie mają zdrowe mieszki włosowe w pobliżu obszaru dawczego. 

Każdego roku około 650 tys. osób decyduje się na przeszczep włosów. Według najnowszych statystyk 85,7 proc. mężczyzn poddaje się transplantacji włosów. Dzięki najnowszym technologiom przeszczep włosów jest bezpieczny i zapewnia szybką regenerację.

Zabieg transplantacji włosów to trwałe i doskonałe rozwiązanie na przerzedzenie włosów. 

 

Źródło: artykuł partnera