Dodano: 13 lipca 2022r.

Jak wyglądają lekcje w Early Stage?

Early Stage to szkoła językowa, która oferuje nowoczesne, angażujące podejście do nauki. Przygodę z językiem angielskim mogą zacząć tutaj już nawet 3-latki. Lekcje wyglądają zupełnie inaczej niż tradycyjnym modelu nauczania, a to przekłada się na ponadprzeciętną efektywność zajęć.

Jak wyglądają lekcje w Early Stage?

 

Być w procesie, a nie obok niego

Early Stage wyróżnia przede wszystkim skupienie uwagi na uczniu i jego obecności w procesie nauczania. Dzisiaj coraz częściej mówi się o ograniczonej efektywności metod podawczych, które czynią dziecko jedynie biernym odbiorcą przekazywanych mu treści. W Early Stage jest zupełnie inaczej. 

Nauczyciele budują w klasie przestrzeń, w której dziecko aktywnie działa, tworzy, sprawdza, testuje i obcuje z językiem na wiele możliwych sposobów. Prowadzący stawiają na świadome uczestnictwo dzieci w procesie nauczania, traktują je poważnie, a jednocześnie dostrzegają każdego ucznia –  zarówno potrzeby, jak i możliwości. To wszystko sprawia, że dzieci na zajęciach przede wszystkim świetnie się bawią, rozwijają i uczą przez zabawę, bez przymusu, systemu kar i nagród. Tutaj chodzi o przygodę, którą jest uczenie się języka. Wyniki uczniów Early Stage zdających kolejne egzaminy British Council pokazują, jak bardzo efektywne jest to podejście. Sprawdź stronę główną szkoły: earlystage.pl

Nauka przez ruch, rytm, humor

Lektorzy w Early Stage stawiają na naukę w ruchu, przez śpiew, muzykę i różnego rodzaju gry. To wszystko sprawia, że lekcje są bardzo atrakcyjne z punktu widzenia dziecka, a jednocześnie poprzez ruch czy muzykę obszary mózgu odpowiedzialne za skuteczne uczenie się i zapamiętywanie są jeszcze bardziej stymulowane. 

Zamiast powtarzania ćwiczeń w zeszycie z jedną regułą gramatyczną, uczniowie testują ją poprzez szereg aktywności i gier. Zajęcia mają przede wszystkim uczyć komunikatywności, przełamywać opór przed mówieniem i używaniem języka, czynić z nauczania naturalny proces, który:

  • jest pełen humoru, dobrej zabawy, radości z wspólnego odkrywania nowych tajemnic języka; stymulacja mózgu przez pozytywne skojarzenia i wydzielające się w ten sposób endorfiny także czyni proces nauki bardziej efektywnym;
  • zaskakuje, pozwala na testowanie własnych pomysłów, szukania własnego sposobu oswajania reguł, zasad, słownictwa, gdzie ceni się kreatywność, poszukiwanie nieoczywistych skojarzeń, znajdowanie innowacyjnych rozwiązań;
  • opiera się na bardzo szeroko rozumianej współpracy – między uczniami podczas zajęć, między uczniem a lektorem, który jest towarzyszem na drodze rozwoju, a także między szkołą językową a rodzicami, którzy biorą aktywny udział w edukacji swoich dzieci, m.in. poprzez umiejętną stymulację dziecka w domu. Nie chodzi jednak tutaj o pilnowanie pracy domowej, a wspólną zabawę w angielskie kalambury, oglądanie bajki po angielsku czy city break z nastolatkiem w Londynie. 

Brzmi ciekawie? Sprawdź kursy Early Stage w swojej okolicy: https://earlystage.pl/pl/kursy.

 

Źródło: artykuł partnera, fot. Pixnio