Dodano: 03 marzec 2020r.

Jak wybrać najlepszą drukarkę do biura lub firmy?

Prowadzenie jakiejkolwiek działalności gospodarczej czy przedsiębiorstwa zawsze wiąże się z obowiązkiem sporządzania wielu dokumentów. Rozmaite umowy, regulaminy, karty informacyjne i wiele więcej – niegdyś sporządzane odręcznie, dziś przygotowuje się je w formie cyfrowej, przy użyciu komputera.

biuro

 

Jednak aby taki dokument mógł zostać na przykład parafowany lub opatrzony stosowną pieczątką, trzeba go uprzednio wydrukować. Z tego względu od wielu lat, nie tylko w biurach, ale także w różnych instytucjach, a nawet w domach towarzyszą nam najróżniejsze drukarki. Dziś skupimy się na ich zastosowaniu w przestrzeni firmowej, a także odpowiemy sobie na pytanie: jaka drukarka do biura będzie najlepszym wyborem?

Drukarki do biura – uniwersalność i wielozadaniowość ponad wszystko

W biurze czy firmie drukarka jest tak samo istotnym sprzętem, jak komputer, czy klimatyzacja. To dzięki niej jesteśmy w stanie sporządzić fizyczne wersje cyfrowych dokumentów, ale nie tylko. Dobra drukarka do biura powinna cechować się wielofunkcyjnością i uniwersalnością. Powinna zatem dawać możliwość skanowania dokumentów, wykonania ich błyskawicznej kopii (ksero), a przy tym być maksymalnie ekonomiczna i wydajna.

Zazwyczaj drukarki dzielimy na dwa rodzaje, tj. atramentowe i laserowe. Te pierwsze odznaczają się zazwyczaj dosyć niskimi kosztami początkowymi i dość dobrą wydajnością, te drugie natomiast są przeważnie droższe, jednak w przypadku intensywnej eksploatacji wypadają znacznie lepiej. W przypadku drukarek atramentowych stosuje się kartridże z tuszem, a w przypadku laserowych – tonery.

Oba rozwiązania mają swoje zalety i oba są skierowane do różnych zastosowań. W przypadku kiedy prowadzimy duże przedsiębiorstwo, w którym drukarka jest „na chodzie” niemal przez cały dzień, to zdecydowanie lepiej sprawdzi się urządzenie laserowe (sprawdź tanie tonery do drukarek laserowych). Wynika to z faktu, iż przeważnie te urządzenia są zaprojektowane właśnie na pracę w trybie ciągłym, a ich dodatkowym atutem jest prędkość wydruku i kolosalna wydajność.

Do firmy o mniejszych rozmiarach, w której nie drukuje się wiele, ze spokojem można rozważyć drukarkę atramentową. Pozwoli to na redukcję wstępnych opłat, a przy wybraniu dobrego modelu także na utrzymanie niskich kosztów eksploatacji.

Wyróżniamy także typy drukarek o bardziej sprecyzowanych zastosowaniach jak np. drukarka do faktur, drukarka do etykiet czy drukarka do paragonów.

Decydując się jednak na sprzęt, jakim jest drukarka do firmy, należy zawsze brać pod uwagę potrzeby i wymagania.

Dodatkowe funkcje zawsze w cenie

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które spełniają wszystkie wyżej wymienione kryteria, a także wiele więcej. Część z nich można chociażby podłączyć bezprzewodowo do sieci Wi-Fi, co jest olbrzymim udogodnieniem w przypadku gdy z jednej drukarki w biurze korzysta kilka osób. Oprócz łączności bezprzewodowej często można spotkać także inne funkcje jak rozmaite tryby pracy czy oszczędzanie energii/atramentu.

Do grupy modeli, o których wspomnieliśmy nieco wyżej, zalicza się chociażby drukarka laserowa Brother DCP 1610WE, cechująca się olbrzymią wydajnością, niskim kosztem wydrukowania jednej strony i bardzo niską awaryjnością. Można wyróżnić także popularną w mniejszych przedsiębiorstwach drukarkę atramentową EPSON ECOTANK L386, której unikalną cechą są zintegrowane pojemniki na atrament zamiast klasycznych kartridży.

Tusze, tonery, kartridże – bez tego ani rusz!

Wcześniej wspomniane materiały eksploatacyjne drukarek są niemal tak samo istotne, jak samo urządzenie. Bez nich przecież nic nie wydrukujemy. Każdy z producentów opracował swoje autorskie systemy do urządzeń. Z tego powodu toner od drukarki marki HP nie będzie pasował do drukarki marki Canon. Co więcej, bardzo często dany kartridż czy toner pasuje tylko do kilku urządzeń tego samego producenta należących do tej samej rodziny. Dlatego też podczas zakupu materiałów eksploatacyjnych do drukarki należy zwrócić uwagę na dokładny model naszego urządzenia lub numer/nazwę jego kartridża. Ponadto warto zaopatrywać się u sprawdzonych sprzedawców, którzy oferują zarówno oryginalne produkty od producentów, jak i wydajne i tanie zamienniki. Takim sklepem jest właśnie Tuszmarkt.pl. Pracujący tam specjaliści to pasjonaci druku i jego technologii, zatem z chęcią odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i posłużą swoją wiedzą w celu doradztwa w wyborze.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany