Dodano: 29 kwiecień 2019r.

Jak uczyć angielskiego małe dzieci?

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest nie tylko niezwykle pożądana i wskazana jest ich znajomość, ale z biegiem lat umiejętność posługiwania się nie tylko językiem ojczystym stała się wręcz koniecznością, aby swobodnie podróżować czy znaleźć wymarzoną pracę.

Rysunki dzieci

 

Z pewnością każdy przynajmniej raz miał w swoim życiu sytuację, która wymagała od niego znajomości innego języka aniżeli ten, którym posługuje się na co dzień. Nie trudno się zatem dziwić, że coraz więcej rodziców podejmuje decyzje o tym, żeby ich dziecko od najmłodszych lat posługiwało się więcej niż jednym językiem. W najbardziej komfortowej sytuacji w tym wypadku są rodziny wielojęzyczne, bowiem przyswajanie nowego języka odbywa się wówczas w sposób naturalny i swobodny. Kiedy domownicy jednak posługują się jednym językiem, należy odpowiedzieć na podstawowe, ale wbrew pozorom wcale nie takie proste pytania, tj. kiedy, gdzie i w jaki sposób uczyć dziecko nowego języka. Przecież każdy rodzic chce, aby dziecko rozpoczęło swoją przygodę w tym zakresie z radością, bez zbędnego zrażania się.

Na co zwrócić uwagę rozpoczynając przygodę z angielskim u dziecka?

Sporo rodziców decydujących się zapisać swoje dziecko na lekcje języka angielskiego wychodzi z założenia, że fakt, iż dziecko będzie na nie uczęszczało i odrabiało zadania domowe jest w zupełności wystarczający dla osiągnięcia zadowalających efektów w przyszłości. Nic bardziej mylnego. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę, że język angielski jak każdy inny język jest formą komunikacji międzyludzkich. Nie powinien zatem być kojarzony z przykrym obowiązkiem odbierającym czas wolny. Dziecko powinno mieć kontakt z językiem angielskim codziennie. Warto zatem zadbać o to, aby podczas nauki angielskiego małych dzieci miały one stały kontakt z tym językiem. Warto zatem podczas zabawy na przykład puścić dziecku w tle angielską piosenkę, czy bajkę, co znacznie ułatwi zapamiętywanie i ugruntuje zdobytą już wiedzę.

Metody stosowane przy nauce angielskiego małych dzieci

Oferty na rynku nauki angielskiego małych dzieci są bardzo szerokie i zróżnicowane. W zależności od szkoły językowej stosowane są różne metody, poczynając od nauki w grupach po indywidualne zajęcia. Jaki sposób będzie najlepszy dla naszego dziecka zależy od jego charakteru i temperamentu. Bez wątpienia jeżeli nasz maluch dobrze czuje się w towarzystwie innych osób i łatwiej wówczas przyswaja nowe informacje warto zastanowić się nad kursem angielskiego w większej grupie. Z kolei jeżeli nasza pociecha potrzebuje skupienia i większej ilości uwagi celem łatwiejszego zapamiętania nowych słówek, wskazane będzie zdecydowanie się na zajęcia z indywidualnym korepetytorem. Szkoły języków obcych ucząc angielskiego małe dzieci często stosują interaktywne, nowoczesne metody, które ułatwiają zapamiętywanie, dzięki czemu zajęcia są bardziej efektywne, a nasze dziecko już kończąc kilka lat ma szanse na świetne posługiwanie się nowym językiem, co daje wiele możliwości na przyszłość.

Więcej na stronie: https://sjo.czest.pl/angielski/

 

Źródło: Artykuł sponsorowany