Dodano: 05 maja 2023r.

Indywidualny kurs angielskiego, czyli coaching językowy – czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Indywidualny kurs angielskiego, czyli coaching językowy – czy to rozwiązanie dla Ciebie?

 

Nauka języka angielskiego jest niezwykle ważna w dzisiejszych czasach, szczególnie dla dorosłych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności zawodowe, podróżować lub po prostu poszerzać swoje horyzonty. Na drodze do rozwoju i podwyższenia poziomu językowego najczęściej stoi zapracowanie oraz spora liczba obowiązków, które sprawiają, że na dojazdy do miejsca, w którym lekcje odbywają się najzwyczajniej nie starcza już czasu. Często też dorośli mają złe wspomnienia związane z mało efektywną nauką języka w szkole, która nie przekładała się na widoczne postępy. Na szczęście dzisiaj jednym z najpopularniejszych sposobów na naukę języka angielskiego są kursy online. Takie kursy oferują wiele korzyści, które są szczególnie ważne dla osób dorosłych. Jeżeli więc zastanawiasz się nad podniesieniem swoich kompetencji językowych – indywidualny kurs angielskiego online może okazać się dla Ciebie świetnym rozwiązaniem! Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej o tej formie nauki.

Zajęcia indywidualne lub grupowe – na których skorzystasz bardziej?

Często gdy uczniowie zastanawiają się nad tym, jaka forma nauki będzie dla nich najlepsza główny ciężar rozważań kładziony jest na to czy lepiej sprawdzą się zajęcia indywidualne, czy może też grupowe.

W wielu przypadkach kurs grupowy może nie być optymalnym rozwiązaniem – zwłaszcza gdy planujesz uczyć się angielskiego online. 

W przypadku osób dorosłych, które na zajęcia przychodzą z zupełnie innym bagażem wiedzy oraz zupełnie innym celem, który przyświeca nauce języka, ciężko jest dopasować kilka osób tak, aby były one na mniej więcej podobnym poziomie biegłości – tym samym nauka na zajęciach w grupie składającej się z kilku o zupełnie zróżnicowanych poziomach biegłości, staje się nieefektywna.

Kolejną kwestią jest również bardzo krótki czas, który nauczyciele mogą poświęcić na to, aby skupić się nad problemami oraz celami konkretnego ucznia gdy kursantów jest kilku. Podsumowując, jeżeli decydujesz się na uczenie się w grupie, musisz mieć świadomość tego, że efektywnie spędzisz mniej czasu zajęć, rozwijając swoje umiejętności.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda gdy uczysz się podczas zajęć indywidualnych. Lekcje indywidualne to nie tylko indywidualne podejście do kursanta, ale również maksymalne skupienie uwagi na jego problemach oraz potrzebach. 

Zajęcia indywidualne pozwalają również na całkowite dostosowanie zajęć do zainteresowań ucznia, pełną elastyczność doboru pory zajęć, ich długości oraz dostosowanie tempa zajęć, oraz całego programu nauki do Twojego poziomu – niezależnie od tego czy jesteś początkujący, czy już całkiem biegle posługujesz się językiem. 

Zajęcia online są równie skuteczne co stacjonarne

Współczesne metody nauczania języka sprawiają, że zwłaszcza w przypadku osób dorosłych, przeprowadzenie interesujących zajęć w języku angielskim, które będą jednocześnie skuteczne nie stanowi najmniejszego problemu. 

Wykorzystanie metod opartych na konwersacji oraz założeń coachingu językowego, sprawia, że kurs języka angielskiego jest równie skuteczny gdy zajęcia odbywają się za zamkniętymi drzwiami sali lekcyjnej jak i gdy zarówno uczniowie jak i lektorzy znajdują się w swoich własnych domach.

Jedną z wykorzystywanych najpowszechniej metod nauki języka jest direct method, której sztandarowym założeniem jest mówienie wyłącznie po angielsku na zajęciach, niezależnie czy te odbywają się z native speakerem, czy też nauczycielem "non-nativem". 

Zanurz się w języku angielskim

Nauka angielskiego online to nie tylko spotkania z lektorem, aby wraz z jego pomocą przełamać swoją barierę językową. Nauka zdalna daje również możliwość zastosowania metody blended learning – która pozwala na mieszanie aktywnej komunikacji z wykorzystaniem innych narzędzi umożliwiających zdalną naukę języka. Takie podejście do nauki języka, sprawia, że możesz niemal otoczyć się językiem angielskim i "zanurzyć się" w nim, dzięki czemu zdecydowanie szybciej i efektywniej nauczysz się nowego języka.

Jednym ze sposobów na wyciągnięcie nauki poza ramy lekcji jest obserwowanie różnych kanałów i profili w social mediach, które promują naukę języków obcych.

@nakoncujezyka.online Jak skutecznie uczyć się czasowników nieregularnych? #angielskinatiktoku #angielskionline #angielski ♬ Chill Vibes - Tollan Kim

Indywidualny kurs angielskiego online – dla kogo będzie idealnym rozwiązaniem?

Ten rodzaj nauki języka angielskiego to idealne rozwiązanie dla zapracowanych dorosłych, którzy pragną mieć kontakt z żywym językiem i przełamać dzięki temu barierę mówienia, zyskując pewność siebie podczas porozumiewania się w języku angielskim. 

W trakcie takiego kursu masz szansę rozwijać podczas przyjemnej rozmowy swoje słownictwo oraz inne umiejętności takie jak słuchanie, czy czytanie w języku angielskim, robiąc szybkie postępy i przełamując swoją barierę językową. 

 

Źródło: artykuł partnera, fot. Pixabay