Dodano: 30 czerwiec 2020r.

Estetyczny uśmiech - na jakie zabiegi zdecydować się, od czego zacząć?

Piękny uśmiech nierzadko wiąże się z szeregiem zaawansowanych zabiegów estetyczno-leczniczych w gabinecie stomatologicznym, od piaskowania do implantacji. W zależności od kondycji uzębienia stosowane są różne techniki oczyszczania, wybielania, prostowania zgryzu czy uzupełniania ubytków.

Estetyczny uśmiech - na jakie zabiegi zdecydować się, od czego zacząć?

 

Jak odzyskać piękny uśmiech?

Uśmiech to unikalna wizytówka każdego człowieka i zarazem ozdoba twarzy. Jego estetykę warunkują m.in. kształt, kolor i ustawienie zębów czy stan dziąseł i szkliwa, a także obecność różnorodnych osadów czy przebarwień. Warto zatroszczyć się, żeby jakość uzębienia przykuwała uwagę i stanowiła powód do komplementów. Atrakcyjny wygląd można uzyskać niezależnie od kondycji zębów czy piętna odciśniętego na nich przez czas, choroby, używki i styl życia, jednak zwykle wiąże się to z szeregiem zaawansowanych zabiegów dentystycznych. Aby odzyskać zdrowy uśmiech, niezbędne jest kompleksowe podejście z wielu dziedzin stomatologicznych jednocześnie. W zależności od kondycji uzębienia stosowane są różne techniki oczyszczania, wybielania, prostowania zgryzu czy uzupełniania ubytków. Więcej informacji na temat rodzajów zabiegów poprawiających stan i wygląd zębów znajduje się na stronie internetowej novaestetica.pl/leczenie/wyjatkowe-uslugi/estetyka-usmiechu. Odpowiednio dobrana kuracja, zgodna z preferencjami pacjenta, pozwoli przywrócić mu nie tylko piękny uśmiech na wiele lat, ale również dobre samopoczucie i pewność siebie.

Od czego zacząć poprawę uśmiechu?

Regularne szczotkowanie zębów i jamy ustnej z zastosowaniem odpowiedniej pasty i szczoteczki to zabieg higieniczno-pielęgnacyjny znany przez każdego od najmłodszych lat. Zwykle jednak zapomina się o poddawaniu się cyklicznym przeglądom uzębienia, niezwykle ważnego etapu w profilaktyce chorób stomatologicznych. 

Kolejność i rodzaj zabiegów poprawiających estetykę uśmiechu ustala lekarz, jednak u osób posiadających pełne uzębienie zwykle rozpoczyna się od skalingu, piaskowania i wybielania. Dokładne usunięcie kamienia i osadów przed poprawą kolorytu zwiększa jego efektywność i trwałość. Ponadto profesjonalne oczyszczanie zapobiega różnym procesom zapalnym dziąseł i potrafi zmienić barwę zębów nawet o 2–3 poziomy. W sytuacji, kiedy wybielanie nie jest satysfakcjonujące dla pacjenta, można rozszerzyć ofertę zabiegową o wybielanie nakładkowe w domu trwające kilka tygodni lub prowadzone w gabinecie w ciągu godziny przy pomocy żelu nakładanego na zęby i naświetlania ich lampą UV lub laserem. Odbudowę uśmiechu można także rozpocząć od regulacji wad zgryzu. To rozwiązanie polecane szczególnie w przypadku, kiedy zęby są widocznie starte, nieregularne czy bolące. U osób z ubytkami lekarze natomiast decydują się w pierwszej kolejności na wypełnienie braków uzupełnieniami protetycznymi takimi jak licówki czy implanty, a także na zabiegi korekcji dziąseł.

 

Źródło: Artykuł partnera