Dodano: 14 sierpień 2019r.

Astaksantyna – suplement diety, o którym musi usłyszeć cały świat!

O wartości suplementu diety nie tylko decyduje jego cena detaliczna, ale przede wszystkim jego skuteczność i właściwości. Astaksantyna wykazuje zaskakująco wiele korzystnych cech, przyjmowana regularnie w formie naturalnego suplementu diety, choć wśród społeczeństwa jest jeszcze mało znanym preparatem. My postanowiliśmy skorzystać z opinii specjalisty, zwracając się do polskiego producenta suplementów diety – firmy KenayAG, posiadającej w ofercie suplement Astaksantynę BioAstin. Oto garść ciekawostek z samego źródła!

Tabletki

 

Astaksantyna – co to jest?

Tak naprawdę wciąż trwają badania nad działaniem astaksantyny – rozpoczyna nasz rozmówca. Z obserwacji wiemy jednak, że bioaktywne właściwości asaksantyny związane są z wyjątkową siłą niektórych zwierząt, u których barwnik ten występuje w naturze. Wystarczy przywołać przykład łososia, ryby, której mięśnie wypełnione są naturalną astaksantyną. Potrafi ona pokonać pod prąd tysiące kilometrów. Producent Astaksantyny BioAstin wykorzystał analogię, wypuszczając na światowy rynek produkt, mający przede wszystkim poprawić wydolność fizyczną u sporowców. I faktycznie tak działa - zapewnia nas specjalista z firmy KenayAG.

Czy warto wypróbować astaksantynę nie będąc sportowcem?

Oczywiście, że tak. Astaksantyna zyskuje na popularności właśnie dlatego, że jest preparatem wielokierunkowym i przede wszystkim naturalnym – dodaje bez wahania konsultant. Codzienna dawka w postaci 1-2 tabletek Astaksantyny BioAstin to porcja najsilniejszego znanego antyoksydantu, a zatem działamy profilaktycznie, minimalizując występowanie i efekty stanów zapalnych. Dobre opinie astaksantyna zbiera także wśród osób cierpiących na bóle reumatoidalne i dolegliwości stawowe. Dodatkowo hamuje procesy starzenia się, poprawia płodność, oczyszcza organizm z toksyn, pozytywnie wpływa na wzrok itd. A to tylko część potwierdzonych przez naukowców korzyści, jakie daje suplement astaksantyna. Dziesiątki innych, w tym działanie antyrakowe, wciąż są w fazie badań.

Ile kosztuje astaksantyna – czy to suplement diety na kieszeń każdego konsumenta?

To kwestia względna – kwituje uśmiechem nasze pytanie, przedstawiciel firmy KenayAG. Preparaty z astaksantyną nie należą do najtańszych, ale nie są też przesadnie drogie – kontynuuje (nie zamierzamy odpuszczać!). Za opakowanie naturalnej astaksantyny od Kenayag, zawierającej 60 kapsułek, zapłacimy niecałe 100 zł. To pełny miesiąc stosowania.

Warto jednak zaznaczyć, że o efektywności suplementacji decyduje źródło astaksantyny oraz jego jakość. Suplement BioAstin produkowany jest na bazie alg Haematocococcus pluvialis – uzyskana w ten sposób astaksantyna posiada najwyższy potencjał oksydacyjny i jest zdecydowanie efektywniejsza od produkowanej w syntetyczny sposób [ z genetycznie zmodyfikowanego grzyba drożdżowego Phaffia rhodozyma – przyp. red.]. Warto zwrócić na to uwagę porównując ceny astaksantyny w różnych sklepach – kończy specjalista z firmy KenayAG.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany